Dieta

Brumë fantastik strudel me kos. Ju kurrë nuk keni ngrënë një të tillë më parë

7views

Të gjithë e duam strudelin me mollë. Brishtësia, gëzofja dhe aroma e kanellës magjeps shumë prej nesh. Ajo klasike është bërë nga pasta squfur, e cila thjesht mund të blihet e ngrirë ose e freskët në dyqan. Në këtë mënyrë strudeli është një ose dy herë në tryezë dhe mund ta shijojmë. Por a keni provuar ndonjëherë të përgatisni strudel duke përdorur brumin e kosit? Nëse jo, ne kemi një recetë për të shijuar.

Kosi është një përbërës popullor

Kosi konsiderohet si një përbërës popullor jo vetëm në gatim, por edhe në pjekje. Mund të përdoret në pufka, brumë, ëmbëlsira, flluska dhe sigurisht në brumë të shkurtër strudel. Mund të përdoret lehtësisht për të zëvendësuar yndyrën. Por gjithmonë kushtojini vëmendje raportit të saktë. Njëqind mililitra të tillë vaj mund t’i zëvendësoni me 75 g kos dhe në të shtoni 50 ml vaj. Gjithashtu, gjithmonë i kushtoni vëmendje llojit të kosit që përdorni. Asnjëherë mos vendosni produkte të dhjamosura në donut, por ato me përmbajtje të lartë yndyre. Për shembull, kos të tipit grek dhe të tjerë. Tani kthehemi te receta.

Foto: Shutterstock

Përgatitni përbërësit e mëposhtëm për strudelin e brumit të kosit

  • 250 gram miell i thjeshtë
  • 70 gram sheqer pluhur
  • majë kripë
  • 175 mililitra kos të thjeshtë
  • 100 gram gjalpë
  • vezë për përhapjen e strudelit

Për mbushjen përgatisni 400 gramë mollë të grira ose të grira, dy lugë sheqer, kanellë sipas shijes dhe arra të grira.

Lëreni gjalpin të zbutet dhe më pas përdorni të gjithë përbërësit e mbetur për të bërë një brumë të butë, të cilin e vendosni në frigorifer të pushojë për një ose dy orë. Ndërsa brumi është duke pushuar, përgatitni mbushjen me mollë. Siç e përmendëm edhe më lart, mollët mund t’i grini ose prisni në feta. Më pas i mbulojmë me sheqer, kanellë dhe arra të grira. Rreth pesëmbëdhjetë minuta para se ta hapni, nxirreni brumin. Pasi të ketë kaluar koha e rrotullojmë në një petullë të hollë, e lyejmë me vezë dhe e shtrojmë mbushjen e mollës. Më pas rrotullojeni si një rrotull. Lyejmë pjesën e sipërme të strudelit të ngatërruar me vezë të rrahur dhe e shpojmë me pirun në disa vende. Nxehim furrën në 180°C dhe e pjekim për njëzet minuta.

Foto: Shutterstock