Dieta

Cila kripë është më e mira për shëndetin? Fakte dhe mite për kripën

12views

Ekzistojnë disa lloje të kripës së ushqimit. Kjo perfshin: Kripë Himalayan, kripë tryezë, kripë guri dhe kripë deti. Në internet mund të gjeni shumë informacione që tregojnë se kripa e Himalajeve është zgjidhja më e mirë. Megjithatë, gjithçka tregon se kjo është vetëm një marifet publicitar.

Atraktiviteti i kripës së Himalajeve mund të lidhet me ngjyrën karakteristike rozë për të cilën është përgjegjëse oksid hekuri. Megjithatë, nuk ka studime të rëndësishme që do të konfirmonin ndonjë veti medicinale të kësaj lloj kripe. Shumë ekspertë theksojnë se Kripa e Himalajeve nuk ndryshon nga kripa e tryezës shumë më e lirë. Kur përdoret me tepricë, shkakton të njëjtat efekte si produktet e tjera të këtij lloji.

Kripa përdoret me sukses në mjekësi, por kjo nuk vlen për produktet ushqimore. Vetitë që promovojnë shëndetin mund të gjenden në kripën e Bochnia, kripën e amonit, kripën Emsk dhe kripën e Detit të Vdekur.

Kripa u jep një shije të veçantë gjellëve, kështu që disa njerëz kanë frikë se heqja dorë nga ajo do t’i bëjë enët pa shije. Ky është një keqkuptim. Kripa mund të zëvendësohet me sukses me erëza të tjera. Bimët do të funksionojnë mirë këtu. Vlen të zgjidhni borzilok, rigon, piper ose qimnon të zi. Duke kufizuar kripën, mund të zbuloni shije krejtësisht të reja të pjatave.

Mungesa e kripës mund të shkaktojë disa probleme. Një dietë që eliminon plotësisht kripën mund të rezultojë në: nivele të rritura të kolesterolit në gjak, anemi, marramendje, lodhje ose vjellje.

Një efekt tjetër mund të jetë hiponatremia, d.m.th një ulje e niveleve të natriumit në serumin e gjakut. Sidoqoftë, duhet të dini se situatat e përshkruara ndodhin shumë rrallë. Eliminimi i kripës nga dieta juaj e përditshme është shumë e vështirë. Mos harroni se kripa është një nga përbërësit bazë të shumë produkteve të njohura. Mund ta gjejmë në gatime të gatshme (sidomos në ushqime të shpejta), si dhe në produkte si ketchup, mustardë, krem ​​djathi dhe mish të ftohtë.

Jo të gjithë e dinë se kripa mund të gjendet edhe në përzierjet e erëzave. Këto përfshijnë produkte të tilla si erëza me kerri, erëza pule dhe erëza xhiros. Dietologët rekomandojnë të mos blini këtë lloj produktesh dhe ta përgatisni vetë përzierjen. Erëzat e bëra në shtëpi mund të merren duke kombinuar p.sh. piper, rigon dhe borzilok. Do të jetë po aq e shijshme dhe shumë më e shëndetshme.

Sipas rekomandimeve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, doza ditore e kripës është maksimumi 5-6 gram. Kjo është e barabartë me një lugë çaji të sheshtë. Fatkeqësisht, pak njerëz i ndjekin këto rekomandime.

Ekspertët kanë paralajmëruar prej kohësh se ne konsumojmë shumë kripë, e cila mund të ndikojë negativisht në shëndetin tonë. Sot, një polak mesatar konsumon rreth 14 gram kripë çdo ditë, që është mbi 5 kilogramë në vit!

Kripa e tepërt besohet të jetë një nga shkaqet kryesore të hipertensionit. Kjo, nga ana tjetër, mund të çojë në goditje në tru, sulm në zemër ose dështim të rëndë të zemrës. Megjithatë, ky nuk është fundi i pasojave shëndetësore që mund të presin adhuruesit e kripës. Kjo erëz mund të shkaktojë gjithashtu mbingarkesë të veshkave, diabet dhe osteoporozë. Një kërcënim tjetër është obeziteti.

Siç tregon hulumtimi, Rritja e marrjes së kripës me 1 gram në ditë rrit rrezikun e obezitetit deri në 26%.. Përdorimi i tepërt i kripës mund të dëmtojë gjithashtu funksionet tona njohëse. Disa njerëz mund të përjetojnë simptoma të tilla si probleme të kujtesës ose çrregullime të vëmendjes. Kripa gjithashtu mund të kontribuojë në zhvillimin e demencës.

Së fundi, informacion i rëndësishëm për pacientët me sëmundje kronike. Besohet se në disa raste kripa mund të përkeqësojë simptomat e disa sëmundjeve. Kjo perfshin: rreth diabeti ose astma. Në këtë rast, duhet të keni kujdes të veçantë për dietën tuaj të përditshme.

LEXO GJITHASHTU:

Vaji i shafranit të Indisë. Qetëson nervat, lehtëson dhimbjet, trajton aknet dhe zbokthin

Rrikë – xhensen sllav. Një gjë e domosdoshme, jo vetëm për Pashkë

Kujdes me kafeinën. Simptomat e mbidozimit