Dieta

Djathë i skuqur në mënyrën më të mirë dhe më të shëndetshme. Provoni ta vendosni në furrë

18views

Tigani është një nga drekat më të njohura që shijojmë në një restorant në një udhëtim. Nuk mund ta imagjinojmë përgatitjen e tij në shtëpi. Ai gjithmonë përhapet dhe nuk mban formën e tij. Por kjo ndodh vetëm sepse nuk e përgatisim siç duhet. Mund ta ndryshojmë lehtësisht.

Hyrja në fryer!

Ashtu si fëmijët tanë, ne e donim fryerjen. Pas një ecjeje të gjatë, tashmë dukej se e shihnim atë në imagjinatën tonë, dhe për shumëkush ishte ndoshta motivi i vetëm në udhëtimin e gjatë të vizitës. Sot kujtojmë me dashuri përpjekjet e prindërve tanë, të cilët u përpoqën të përqafonin me ne bukurinë e trojeve çeke dhe ne nuk e vlerësuam atë në moshë të re.

Historia përsëritet. Ndoshta ju dëgjoni edhe nga fëmijët tuaj se ata nuk duan vërtet të shkojnë në ekskursionin e historisë lokale që keni përgatitur për ta. Pra, ju përdorni mjete “të ndaluara” në formën e motivimit jo të shëndetshëm. Fryer, patate të skuqura, topa të pjekura ose ketchup. Dhe ai tashmë është ulur mjeshtërisht në makinë dhe pret shpjegimin e muzeut aty pranë për insektet që jetojnë në peizazhin tonë!

Fituesin mund ta bëni edhe në shtëpi

Ndoshta të gjithë e kemi provuar. Djathin e blerë e mbështillni dhe e vendosni në tepsi. Patate të skuqura janë duke u përgatitur në furrë. Epo, po, por në vend të një gjëje të mirë, është një përpjekje jo shumë e mirë. Djathi rrjedh në të gjitha drejtimet derisa të përhapet në të gjithë tiganin. Shija dhe pamja nuk janë shumë të ngjashme me të mirat nga restoranti.

Foto: Shutterstock

Provoni një truk të thjeshtë dhe mund ta skuqni edhe në tigan

Blini gouda ose edam në dyqan dhe prijini ato në feta rreth një centimetër të trasha më parë. Zgjidhni djathëra me yndyrë të plotë.

I ndjekur nga një tre-top. Triathlon në shtëpi që mund ta zotëroni në pak minuta. Për t’u siguruar që djathi të mos mbarojë vërtet, mund të shtoni një shtresë tjetër veze dhe thërrime buke.

Dhe tani një mashtrim i madh. Kur gjithçka të jetë mbështjellë, djathrat e mbështjellë vendosini në frigorifer për gjysmë ore. Më pas i kalojmë direkt në tiganin e përgatitur me yndyrë të nxehtë.

Skuqja në furrë është e lehtë

Pjata mund të ketë nevojë të riemërohet dhe receta e re e “djathit të pjekur” do të zërë vend shpejt në familjen tuaj. Për këtë mirësi, para se të mbështillni djathrat, ngrohni furrën në 200 gradë Celsius. Mbështilleni djathrat në mënyrë klasike. Më pas i vendosim në një tepsi të veshur me letër furre. Shtoni disa pika vaj.

Lëreni djathin e pjekur në furrë për njëzet minuta derisa thërrimet e bukës të jenë të këndshme dhe krokante.

Foto: Shutterstock