Dieta

Erëza për tretje. Çfarë është më mirë të përdorni për pjatat e Pashkëve?

12views

Ka pothuajse njëqind erëza klasike, më të famshmet në kuzhinë. Falë përbërjeve të ndryshme, pjata mund të marrë një shije dhe aromë unike. Shumë prej tyre gjithashtu kanë veti shëruese, anti-inflamatore, antioksidante dhe madje edhe mirëqenëse. Vlen të njihni vetitë e erëzave për të qenë në gjendje të përfitoni prej tyre jo vetëm në shije, por edhe në shëndet. Këto sigurisht përfshijnë rrikë, borzilok dhe kopër.

Rrikë, ose më saktë rrënja e saj, është erëza kryesore gjatë festave të fundvitit. Përveç shijes së tij të veçantë pikante, ai ka shumë veti shëndetësore që kanë një efekt të dobishëm në sistemin tretës kur hahet sasi më të mëdha të vakteve.

Rrika ndikon në radhë të parë prodhimi i lëngjeve gastrike, të cilat janë përgjegjëse për tretjen. Prandaj është ideale kur në tryezë shfaqen ushqime të vështira për t’u tretur, sepse në sajë të tij sistemi tretës do ta përballojë ushqimin më shpejt dhe për më tepër. përshpejton metabolizmin.

Sasitë e mëdha të rrikës duhet të shmangen nga personat me sekretim të tepërt të lëngjeve gastrike dhe nuk këshillohet t’u jepet fëmijëve para moshës 2 vjeç.

Rrika është një shtesë e shkëlqyer për mishin, ftohjet, patetë, si dhe vezët dhe peshkun.

Marjoram është një tjetër erëz që shfaqet më shpesh në kuzhinë për Pashkë. Zurek me sallam të bardhë, vezë dhe borzilok është një supë klasike që shërbehet në këtë kohë. Marjorama ka një efekt antispazmatik, duke lehtësuar dhimbjet e barkut dhe fryrjet. Ajo gjithashtu ka veti karminative. Është i sigurt për njerëzit që vuajnë nga ulcerat e stomakut dhe ata që vuajnë nga urth.

Marjorama përmirëson procesin e tretjes dhe nxit metabolizmin, kështu që do të jetë një shtesë perfekte gjatë festave. Kjo erëz ka një efekt hepatoprotektiv, që do të thotë se ka një efekt të dobishëm në qelizat e mëlçisë. E rëndësishme është që disa studime sugjerojnë se është një erëz që ul nivelin e sheqerit në gjak, ndaj rekomandohet për personat me diabet.

Nuk duhet të përdoret me tepricë nga gratë shtatzëna, për shkak të efektit antispazmatik dhe nga personat me presion të ulët të gjakut. Shumë borzilok mund të shkaktojë dhimbje koke.

Kjo erëz duhet patjetër të shfaqet në supën żurek, por edhe në mishin e derrit të pjekur, peshkun apo ushqimet me bazë bishtajore.

Farat e qimnonit kanë një shije paksa djegëse, që të kujton anise. Janë një zgjedhje e shkëlqyer nëse keni probleme me tretjen, sepse qimnoni relakson muskujt e lëmuar të stomakut dhe zorrëve, duke lehtësuar kështu fryrjen, dhimbjet e barkut dhe rrepjet e vazhdueshme. Rregullon furnizimi me biliare dhe lëng pankreatik në duodene cila përmirëson tretjen.

Pas një vakt të rëndë, mund të pini edhe infuzion me qimnon përmirëson peristaltikën e zorrëve dhe parandaloni të mundshmet kapsllëk. Kjo erëz ka edhe një veti të vlefshme freskuese e frymëmarrjes. Thjesht përtypni disa fara qimnon si çamçakëz për të eliminuar aromat e pakëndshme nga goja juaj. Kjo është një mënyrë shumë e mirë për të hequr qafe erën e qepës ose hudhrës pasi keni ngrënë një vakt që i përmban ato.

Qimnoni nuk ka efekte anësore nëse konsumohet në sasi të tepërt. Vetëm njerëzit që janë alergjikë ndaj bimëve me çadër, si kopër ose karota, duhet ta shmangin atë.

Kjo erëz është e përkryer si një shtesë për mish, supa, pate perimesh dhe bukë.

Për t’u kujdesur për sistemin tuaj të tretjes gjatë festave të fundvitit, ia vlen të mbani mend të pasuroni pjatat tuaja me shije dhe aromë. kopër. Jo pa arsye çaji i koprës, i cili njihet prej vitesh dhe u jepet fëmijëve gjatë dhimbjeve të barkut, është kthyer në një metodë të përhershme për zbutjen e kësaj gjendje. Kopra zvogëlon tensionin e muskujve të lëmuar dhe përmirëson lëvizjet peristaltike. Ai eliminon fryrjen dhe ka një efekt karminativ, kështu që sjell lehtësim nga problemet e zorrëve. Për më tepër, ka kopër e pasur me fibra, prandaj ju bën të ndiheni të ngopur më shpejt dhe mbështet tretjen. Një lugë çaji kopër ka vetëm 2 kalori dhe një indeks të ulët glicemik, kështu që është i sigurt për njerëzit me diabet.

Kopra nuk ka kundërindikacione apo efekte anësore kur konsumohet në sasi të mëdha. Kopra është i përshtatshëm për supa, salca dhe lëngje mishi, por do të jetë gjithashtu një shtesë e përkryer për vezët tradicionale me majonezë në tryezën e Pashkëve.

Përveç erëzave të përmendura më lart, ia vlen të përdorni:

  • Shafrani i Indisë – ka veti anti-inflamatore dhe mbështet tretjen.
  • Kopër – përdoret tradicionalisht për të përmirësuar tretjen, veçanërisht në enët me lakër.
  • Xhenxhefili – i njohur për vetitë e tij që qetëson problemet e stomakut.
  • Nenexhiku – mund të ndihmojë në lehtësimin e shqetësimit të stomakut dhe përmirësimin e tretjes.
  • Anise – ka veti që qetësojnë problemet e tretjes, mund të shtohet në ëmbëlsira ose pije.

LEXO GJITHASHTU:

Gjethja e dafinës dhe vetitë e saj shëndetësore

Shafran i Indisë për dhimbje, stres dhe probleme të lëkurës

Gjithçka që duhet të dini për vezët