Dieta

Gabimet e gatimit që do t’ju kushtojnë shëndet. E pabesueshme sa njerëz i bëjnë ende

12views

Gatimi në shtëpi jep rezultate. Ju gatuani saktësisht atë që dëshironi, ju e dini se çfarë përbërësish keni përdorur, ju mund të zgjidhni madhësinë e porcionit dhe ndoshta do të kurseni edhe më shumë. Nëse zgjidhni ushqimet e duhura, gatimi në shtëpi është gjithashtu i shëndetshëm. Ose jo? Lexoni nëse ndodh që po bëni një nga shumë gabimet e zakonshme të kuzhinës.

E lini mishin të shkrihet në bufe

Rutinë normale. Nesër duhet të përpunoni mishin, ta nxirrni nga ngrirja, ta vendosni në banak të kuzhinës dhe ta lini të shkrijë gjatë gjithë natës. Dobet. Në kohën kur pjesa e brendshme të shkrihet plotësisht, pjesa e jashtme e mishit mund të jetë tashmë në një temperaturë ku bakteret mund të shumohen lehtësisht. Po kështu, duhet të shmangni shkrirjen në ujë të nxehtë. Pra, si të shkrijmë mishin dhe peshkun? Opsioni ideal, por i ngadaltë, është t’i zhvendosni në frigorifer. Nëse nuk keni aq shumë kohë, vendoseni përmbajtjen e ngrirë në një qese dhe zhyteni në një lavaman të mbushur me ujë të ftohtë çezme. Ndryshoni ujin çdo gjysmë ore që të mos nxehet shumë.

Ju e shpëlani mishin në lavaman

Sigurisht, edhe ku tjetër? USDA nuk thotë askund. Ai e percepton larjen e mishit të papërpunuar, veçanërisht të shpendëve, si të panevojshme dhe të rrezikshme. Nëse është vërtet i kontaminuar me mikrobe, bakteret do të përhapen edhe në lavaman, ose kudo ku spërkat uji. Përveç kësaj, një mish i tillë i prishur do të infektohej edhe nga brenda. Sido që të jetë, ne duhet të gatuajmë mishin mjaft gjatë në temperaturën e duhur.

Foto: Shutterstock

Po përdorni enë gatimi të vjetra jo ngjitëse

Kush nuk e do Teflon? Djegia e ushqimit në të është vërtet një art. Megjithatë, nëse jeni duke përdorur enë gatimi të vjetra jo ngjitëse, potencialisht po e ekspozoni veten ndaj një substance të dëmshme të njohur si acidi perfluoroktanoik (PFOA). Është përdorur për të bërë enët deri në vitin 2013. Hulumtimet kanë treguar se PFOA lidhet me sëmundjet e gjëndrës tiroide, mëlçisë, veshkave dhe infertilitetit. Prandaj, është më mirë të zëvendësoni enët tuaja të vjetra jo ngjitëse me një të re.

Ju e teproni me kripë

Natriumi i tepërt rrit rrezikun e presionit të lartë të gjakut, sëmundjeve të zemrës dhe goditjes në tru. Prandaj edhe kripa duhet përdorur me masë. Si të reduktoni kripën? Në vend të kripës, mund të provoni të përdorni barishte, erëza, hudhër ose qepë në pjatat tuaja. Në të njëjtën kohë, përpiquni të kufizoni marrjen e ushqimeve që kanë një përmbajtje të lartë kripë.

Qëroni frutat dhe perimet

Ju ndoshta nuk do të hani mandarina dhe selino me lëkurë, por të paktën duhet të keni parasysh që të qëroni shumicën e frutave dhe perimeve. Është lëvozhga që përmban më shumë vitamina, minerale dhe komponime të tjera bimore. Gjithashtu përmban deri në 31% fibra. Prandaj, mendoni nëse është e nevojshme të qëroni mollët, karotat, kastravecat apo patatet.

Foto: Shutterstock, burimi: