Dieta

Goulash sipas Pohlreich. Epo, kjo është diçka, u tërhoq shefi

7views

Supa golash është një ëmbëlsirë që pothuajse të gjithë do ta shijojnë. Është një klasik çek që e shijojmë jo vetëm si pjatë e parë, por edhe si vakt më vete. Është mjaft e përzemërt, kështu që në kombinim me ushqimet e pjekura, na mbush në mënyrë perfekte. Po të provoni një recetë nga shefi i mirënjohur televiziv Zdenek Pohlreich?

Një delikatesë nga barinjtë hungarezë

Supa e gulashit, si vetë goulashi, vjen nga Hungaria, ku përgatitej nga barinjtë vendas diku në shekullin e 9-të. Baza e tij është tradicionalisht mishi i viçit, patatet e ziera dhe, natyrisht, speci i kuq, që i jep ngjyrën karakteristike.

Megjithatë, me kalimin e kohës, u shfaqën një numër i tërë variantesh, në të cilat lëndët e para variojnë sipas shijeve aktuale të shefit të kuzhinës dhe të darkësve ose sipas përbërësve të disponueshëm.

Versioni më i lirë përdor sallam ose sallam në vend të viçit. Vegjetarianët, nga ana tjetër, mund të përgatisin një version popullor pa mish të kërpudhave të detit. Dashamirët e ushqimeve pikante me siguri do të duan të shkëmbejnë specin e ëmbël me atë të nxehtë.

Sidoqoftë, Zdeněk Pohlreich iu përmbajt klasikëve në recetën e mëposhtme. Do ta provoni edhe ju?

Foto: Shutterstock

Receta e supës me gulash sipas Zdenek Pohlreich

Lende e pare, lende e paperpunuar:

  • 300 g mish viçi
  • 4 patate
  • 3 lugë vaj vegjetal
  • 1 lugë gjelle pure domate
  • 2 qepe
  • Miell
  • hudhra
  • fletë dafine, paprika e ëmbël, erëza gulash, borzilok
  • kripë dhe piper

Qasja:

Përgatisni një tenxhere dhe skuqni qepën e grirë në vaj. Sapo të fillojë të marrë ngjyrë të artë, shtoni mishin e viçit të prerë në kubikë më të vegjël.

Kur mishi të jetë zbutur, shtoni përbërësit e tjerë: miellin, piperin e ëmbël, dafinën, hudhrën dhe purenë e domates. Përziejini gjithçka tërësisht dhe mbulojeni me një sasi të mjaftueshme uji. Në këtë rast, dy litra do të jenë ideale. Më pas, shtoni patatet e prera në kubikë, kripë dhe piper për shije dhe, nëse është e nevojshme, erëza goulash.

Gatuani gjithçka derisa mishi dhe patatet të jenë të buta. Para përfundimit të zierjes, shtoni më shumë borzilok dhe më pas mund ta shërbeni.

Foto: Shutterstock