Dieta

Hani kreshtë! Për osteoporozën, problemet me imunitetin ose venat me variçe

11views

Cress po fiton popullaritet, veçanërisht rreth Pashkëve. Megjithatë ia vlen ta konsumoni gjatë gjithë vitit. Është i lirë dhe jashtëzakonisht i vlefshëm. Është një bombë e vërtetë vitaminash. Cress është një burim i shkëlqyer i vitaminave dhe mineraleve. Përmban vitaminë C (kam më shumë se agrumet)vitaminë A, vitaminë B, vitaminë PP dhe vitaminë K. Gjithashtu përmban hekur, magnez, kalcium, jod dhe krom.

Edhe shija e saj ia vlen të vlerësohet. Cress ka një shije karakteristike, pak pikante dhe një erë specifike. Falë kësaj, është i përsosur si një shtesë për sanduiçe, sallata dhe supa.

Vlen të dihet se kreshta ka një histori jashtëzakonisht të pasur. Bima ishte e njohur tashmë në Romën e lashtë dhe Greqinë. Në atë kohë përdorej kryesisht si afrodiziak.

Për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminës C, lakërishta është një antioksidant i madh. Ai përmirëson imunitetin e trupit, mbron nga radikalet e lira dhe mbyll enët e gjakut.

Kress e ka gjithashtu atë vetitë detoksifikuese, dezinfektuese dhe diuretike. Njerëzit në dietë duhet gjithashtu ta përfshijnë atë në dietën e tyre të përditshme. Cress gjithashtu ka një efekt laksativ dhe rregullon pikat e glukozës në gjak.

Hekuri i përmbajtur në lakërishtë e bën bimën perfekte për periudhat me energji të ulët ose dobësi sezonale. ai gjithashtu mbështet trajtimin e anemisë. Për të njëjtën arsye, pacientët anemikë duhet ta konsumojnë atë.

Indikacione të tjera për konsumimin e lakrës:

  • osteoporoza,
  • çrregullime të qarkullimit të gjakut,
  • bronkit,
  • sëmundje të veshkave,
  • sëmundjet e tiroides,
  • sëmundjet e pankreasit,
  • semundje e arteries koronare,
  • reumatizma,
  • parazitët e zorrëve,
  • inflamacionet dhe ulcerat e lëkurës.

Jo të gjithë e dinë se lakërishta ka edhe veti kujdesi. Siç tregon hulumtimi, falë përmbajtjes së glikozidit izosulfurcyanogen lakërishta përmirëson gjendjen e flokëve dhe thonjve. Gjithashtu ka një efekt të mirë në lëkurë – qetëson aknet dhe inflamacionet dhe zbardh njollat.

Ka kreshtë me kalori të ulët. 100 gram bimë përmbajnë vetëm 32 kcal.

Farërat për kreshtën vetëmbjellëse mund të blihen për më pak se 2 PLN. Mbarështimi në shtëpi është shumë i thjeshtë. Farat mbillen në një kuti të posaçme për mbirje ose në një enë të përgatitur siç duhet, p.sh. Në rastin e dytë, përgatitni leshi pambuku ose linjin dhe lagni siç duhet.

Farat e mbjella duhet të ujiten çdo ditë. Ata rriten më mirë në një vend me diell, p.sh. Kreshja merr 7-10 ditë për t’u rritur. Njerëzit me kopshte ose ballkone në shtëpi mund të mbjellin gjithashtu kreshtë në vazo ose direkt në tokë. Jashtë, për shkak të temperaturave të ulëta, cress rritet nga mars/prill deri në shtator/tetor.

Sigurisht, mbarështimi në shtëpi nuk është zgjidhja e vetme. Kreshtë e rritur tashmë mund të blihet në supermarkete dhe tregje. Fatkeqësisht, për shkak të popullaritetit të ulët, mund të gjendet kryesisht rreth Pashkëve.

Cress është një bimë e shëndetshme që, për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminës C, duhet të përfshihet në dietën tonë të përditshme. Me sukses mund të konsumohet nga gratë shtatzëna dhe gjidhënëse si dhe fëmijët. Kreshja duhet të shmanget vetëm nga njerëzit që kanë probleme me ulcerat e stomakut dhe inflamacionin e stomakut.

Megjithatë, kur hani lakërishtë çdo ditë, duhet të ushtroni moderim. Besohet se doza ditore e kësaj bime është 3-4 lugë çaji. Duhet mbajtur mend se lakërishta ka një efekt diuretik, kështu që teprica e saj mund të shkaktojë disa shqetësime.

LEXO GJITHASHTU:

Vaji i shafranit të Indisë. Qetëson nervat, lehtëson dhimbjet, trajton aknet dhe zbokthin

Rrikë – xhensen sllav. Një gjë e domosdoshme, jo vetëm për Pashkë

Kujdes me kafeinën. Simptomat e mbidozimit