Dieta

Ka gjithmonë një gjë që duhet shtuar në supë për të cilën praktikisht askush nuk e di

9views

Supa e bërë në shtëpi nuk është vetëm baza perfekte për një supë të shijshme, por edhe një ilaç. Kur përgatitet siç duhet, do t’ju sigurojë një sasi të madhe të lëndëve ushqyese. Si ta bëni atë në mënyrë që të jetë plot me substanca të shëndetshme dhe në të njëjtën kohë krejtësisht të shijshme?

Mbulojeni mishin me ujë të ftohtë

Pavarësisht nëse jeni duke përgatitur lëng pule ose viçi, merrni gjithmonë përbërës cilësorë. Nëse gatuani kockat dhe mishin si shpatullat ose brinjët, stoku do të jetë më i theksuar. Lëreni mishin në furrë në temperaturën 180° për rreth 20 minuta, më pas vendoseni në një tenxhere të madhe, mbulojeni me ujë të ftohtë dhe lëreni ngadalë të vlojë.

Të presësh apo të mos presësh perime?

Të gjithë i qasen ndryshe perimeve. Disa e japin të plotë dhe nuk e presin, të tjerë e presin në kubikë që në fillim. Është mirë që në fillim të shtoni perime të plota, veçanërisht nëse planifikoni ta gatuani lëngun për një kohë të gjatë. Përpara se lëngu të mbarojë, nxirreni dhe shtoni një të freskët. Kurseni me karota, nëse shtoni më shumë, lëngu do të ketë një shije të ëmbël.

Sa kohë për të nxjerrë supë?

Lëngu varet nga lloji i mishit që e bëni. Dy orë janë të mjaftueshme për pulën, viçi duhet të marinohet gjatë natës. Gjatë përgatitjes së lëngut, është e nevojshme të mblidhet shkuma që krijohet mbi të. Ndryshe nuk do të jetë i kthjellët, por me vranësira. Për fat të mirë, mund ta kulloni lehtësisht përmes napës. Nëse shtoni ujë gjatë gatimit, duhet të jetë i ftohtë.

Foto: Shutterstock

Shtoni bukën në lëng mishi

Mund të mos e kishit menduar, por buka mund të jetë një ndihmës i shkëlqyeshëm gjatë përgatitjes së lëngut. Falë tij, ju do të hiqni qafe yndyrën e tepërt. Kur lëngu të jetë gati, vendosni një fetë bukë dhe nxirreni pas disa sekondash. Thith yndyrën e tepërt, thith yndyrën dhe supa do të tretet më lehtë. Supa do të ketë një shije më të mirë. Një pjesë të lëngut mund ta përdorni për supë dhe pjesën tjetër ta ngrini për përdorim të mëvonshëm.

Foto: Shutterstock