Dieta

Marjoram nga kuzhina. Karakteristikat shëndetësore të erëzës

11views

Marjoram është një erëz që mund të gjendet në çdo kuzhinë. E shtojmë ndër të tjera: për supa, mish dhe salca. Është e shkëlqyer dhe, më e rëndësishmja, një alternativë e shëndetshme ndaj kripës.

Megjithatë, jo të gjithë e dinë se, përveç shijes së tij, borzilok ka edhe shumë veti që ndihmojnë shëndetin. Marjoram është një burim i madh i vitaminave dhe mineraleve. Përmban vitaminë C, vitamina B1 dhe B2, beta-karoten gjithashtu kaliumihekur, kalcium, zinku, magnez, fosfor dhe mangan. Për më tepër, ai përmban vajra esencialë të vlefshëm (veçanërisht sabinen, linalol dhe kamfor)flavonoidet (kryesisht apigeninat, diosmetinat dhe luteolina) dhe komponimet fenolike.

Marjoram punon diastolike dhe është perfekt për fryrjet dhe dhimbjet e barkut. Për më tepër, përmirëson tretjen, kështu që mund të jetë i dobishëm për njerëzit që vuajnë nga dispepsi, urthi dhe ulçera.

Marjorami gjithashtu ka prona antibakterial dhe ndihmon me problemet e lëkurës. Kjo kryesisht ka të bëjë me puçrrat, inflamacionin dhe plagët e vështira për t’u shëruar. Mund të përdoret edhe për herpesin.

Ajo funksionon gjithashtu antibngatë ulëta dhe antivirale. Përdorimet e tjera të tij përfshijnë infeksionet e frymëmarrjes, rrufë intensive, ethe dhe kollë. Erëza është veçanërisht e dobishme për pacientët me… kollë e lagur dhe bronkitit.

Marjorama parandalon oksidimin e yndyrave në enët e gjakut, ndaj mund të përdoret edhe në mënyrë profilaktike në rastin e aterosklerozës. Erëza gjithashtu mund të pengojë enzimat përgjegjëse për sekretimin e insulinës, e cila mund të jetë veçanërisht e rëndësishme për diabetikët. Hulumtimet tregojnë se borzilok mund të shfaqet gjithashtu vetitë kundër kancerit. Kjo mund të zbatohet kryesisht për kancerin e gjirit, kancerin ovarian dhe kancerin e mëlçisë. Në rastin e kancerit tashmë të diagnostikuar, borzilok mund të mbështesë trajtimin tradicional dhe të reduktojë qelizat ekzistuese të kancerit.

Po ashtu flitet gjithnjë e më shumë wvetitë dobësuese borzilok. Erëza përmirëson metabolizmin dhe redukton sekretimin e lëngjeve gastrike, ndaj ia vlen ta përfshini në një dietë reduktuese. Një përdorim tjetër i borzilokut është rritja e dëshirës seksuale. Për këtë arsye, erëza quhet edhe një afrodiziak natyral.

Metoda më e njohur e përdorimit të borzilokit është infuzionet. Mjafton të derdhni ujë të vluar mbi 3-4 lugë çaji borzilok (të thatë ose të freskët) dhe prisni 10-15 minuta. Infuzioni mund të përdoret si nga goja ashtu edhe nga jashtë, p.sh. si tonik për fytyrën. Është i mirë edhe si gargarë për dhimbjet e fytit.

Marjorami mund të përdoret edhe për inhalim. Vlen gjithashtu të kujtohet se në barnatore dhe dyqane bimore mund të blini produkte të gatshme që përmbajnë marjoram, duke përfshirë: vaj borzilok, tableta të fytit që përmbajnë borzilok ose në fund pomadë borzilok.

Marjorama konsiderohet një bimë e sigurt, por nuk duhet të përdoret nga pacientët me probleme me sistemin e qarkullimit të gjakut ose presionin e ulët të gjakut. Është gjithashtu një kundërindikacion alergji ndaj borzilokut.

Marjorama mund të përdoret nga gratë shtatzëna. Shumë gra shtatzëna e marrin atë për të përzier ose të vjella.

LEXO GJITHASHTU:

Cilat barishte kanë vërtet veti shëruese?

Receta me aromë me borzilok

Vajrat shërues si pjesë e kabinetit tuaj të mjekësisë në shtëpi