Dieta

Mbron nyjet, arteriet dhe lëkurën. Proteina që do t’ju mbajë të rinj për më gjatë. Ia vlen të plotësohen mangësitë

15views

Kolagjeni është një proteinë ndërtuese, gjë që i bën indet më rezistente ndaj shtrirjes. Është një nga përbërësit më të rëndësishëm në trupin e njeriut, sepse është i pranishëm në shumicën e qelizave dhe organeve të brendshme. Ndërton enët e gjakut dhe përmirëson qarkullimin e gjakut.

Kolagjeni gjithashtu krijon një shtresë mbrojtëse për organet e brendshme si p.sh mëlçisë ose stomaku. Gjendet në kyçe, kocka, kërc, lëkurë, thonj dhe flokë, duke ndikuar në pamjen dhe gjendjen e tyre.

Simptomat e mungesës së kolagjenit janë të dukshme me sy të lirë. Pasi të vini re këto shenja, duhet të mendoni për përfshirjen e plotësimit të kësaj proteine, p.sh.

Mungesa e kolagjenit manifestohet në dhimbje të muskujve dhe kyçeve. Mund të ndodhë ënjtje dhe inflamacion i muskujve. Kockat bëhen më të ndjeshme ndaj frakturave dhe rreziku rritet shfaqja e osteoporozës. Dështimi për të plotësuar proteinat dhe për këtë arsye komprometojnë kockat dhe nyjet mungesat mund të rezultojnë, ndër të tjera, në: ndaj sëmundjeve degjenerative.

Pa sasinë e duhur të kolagjenit gjendja e lëkurës, flokëve dhe thonjve tanë do të përkeqësohet ndjeshëm. Rrudhat do të fillojnë të shfaqen, lëkura do të humbasë qëndrueshmërinë, lagështinë dhe shkëlqimin e saj. E njëjta gjë vlen edhe për flokët tuaj – ata do të bëhen të shurdhër dhe të ndjeshëm ndaj dëmtimit. Thonjtë do të bëhen të brishtë dhe të prirur për t’u çarë.

Lexoni gjithashtu: Një përbërës i shëndetshëm dhe dietik i supës me perime. Ofron proteina, ul sheqerin dhe ju ndihmon të humbni peshë

Një organizëm pa kolagjen do të bëhet një objektiv i lehtë për të gjitha llojet e sëmundjeve sëmundjet dhe infeksionet. Sistemi imunitar funksionon më keq, kështu që mbrohet më pak nga mikroorganizmat. Njerëzit me mungesë kolagjeni janë gjithashtu të ekspozuar ndaj një procesi më të gjatë të shërimit të plagëve ose konvaleshencës, p.sh.

Mungesa e proteinave rinore mund të vërehet edhe nga reduktimi i oreksit. Kolagjeni stimulon qendrën e ngopjes, dhe mungesa e tij çon në disrregullim të kësaj pjese të trurit. Mund të ketë gjithashtu një gjendje të quajtur sindroma e zorrëve të rrjedhura ose sindroma e refluksit.

Kolagjeni quhet proteina e rinisë merr pjesë në ndërtimin e shumicës së qelizave. Falë kësaj duke marrë hidrolizat e kolagjenit do të ketë një efekt të dobishëm në funksionimin e të gjithë trupit.

Para së gjithash, proteina do të ndihmojë me dhimbjet dhe sëmundjet e kyçeve. Do të lejojë gjithashtu shërim më i lehtë i plagëve dhe shërim më të shpejtë të kockave pas lëndimeve.

Kolagjeni do të jetë gjithashtu një opsion i mirë për njerëzit që kanë probleme me lëkurën e thatë dhe mungesën e elasticitetit. Proteina do të rivendosë ekuilibrin në lëkurë – do ta hidratojë, do ta bëjë elastik dhe do të parandalojë rrudhat.

Kolagjeni duhet të merret kryesisht nga njerëz që kanë vënë re simptomat e treguara më parë të mungesës së këtij përbërësi. Ju lutemi mbani mend gjithashtu atë ndërsa plakemi, trupi redukton prodhimin e kolagjenit.

Për të ruajtur pamjen e bukur të lëkurës, flokëve dhe thonjve, si dhe kyçeve, enëve të gjakut dhe organeve të brendshme të shëndetshme, ia vlen të filloni suplementet para moshës 30 vjeçare.

Njerëzit e ekspozuar ndaj lartë stresiata që bëjnë një mënyrë jetese të ulur dhe nuk merren me aktivitet të rregullt fizik duhet përfshini kolagjenin në dietën tuajsepse këta janë faktorë që mund të ndikojnë në vdekjen e proteinës.

Ekzistojnë katër kolagjene, në varësi të origjinës së tyre:

  • kolagjeni i peshkut (detar),
  • kolagjeni i viçit,
  • kolagjeni i derrit,
  • kolagjenit të shpendëve.

Nga të gjitha këto proteina, më shpesh zgjidhet kolagjeni i peshkut ose i viçit te peshku përthithet më së miri. Ky përbërës ka një strukturë shumë të ngjashme me kolagjenit njerëzor. Proteina detare vjen nga lëkurat dhe luspat e peshkut.

Produktet e mëposhtme do të përmbajnë më shumë kolagjen:

  • Këmbët e sorrës,
  • pelte perime, fruta, mish, peshk,
  • të brendshmet,
  • kërc,
  • supë të gatuara me mish viçi, derri dhe kocka shpendësh,
  • lëkurat e peshkut dhe pulës.

Duke pasuruar dietën tonë me ushqime të tilla do të rrisim sasinë kolagjenit në trup. Megjithatë, kjo sasi mund të mos jetë e mjaftueshme për të kompensuar mangësitë, kështu që rekomandohet plotësimi shtesë.

LEXO GJITHASHTU:

Supë aromatike dhe ushqyese e kolagjenit. Zgjidhja e gjyshes për sëmundjet shëndetësore

Vitamina për lëkurë të fortë dhe të hidratuar. Çfarë të hani dhe me çfarë të lyeni?

E shkëlqyeshme për njerëzit me mbipeshë dhe ata që vuajnë nga zemra. Mos kurseni në supë me thekër, vezë dhe pate