Dieta

Me çfarë ju nevojitet për të skuqur petullat? Shefat e kuzhinës nuk u besojnë syve ndërsa njerëzit i përgatisin

21views

Edhe pse petullat nuk janë ndër pjatat më të shëndetshme, ato sërish janë shumë të njohura në kuzhinë, sidomos tek fëmijët. Por jo gjithmonë ia dalin dhe mund të ketë më shumë arsye. Ose brumi nuk ka konsistencën e duhur, ose njerëzit i skuqin në vajin e gabuar.

Brumi nuk duhet të jetë as shumë i hollë dhe as shumë i trashë

Kur përgatitni brumin, bëni kujdes që të mos formohen gunga. Përbërësit e lirshëm duhet të shoshiten mirë përpara se t’i bashkojmë me të lëngët. Së fundi, kombinoni gjithçka me ndihmën e një mikser dore për të krijuar një brumë krejtësisht të butë.

Çfarë do t’ju duhet?

Për recetën bazë do t’ju duhen vetëm 4 përbërës – 200 g miell të thjeshtë, 400 ml qumësht, 2 vezë, pak kripë. Pasi të keni gati brumin, lëreni të pushojë në frigorifer për 30 minuta. Mielli do të fryhet në mes. Dhe kini kujdes, nuk këshillohet të shtoni sheqer në brumë, edhe nëse jeni duke e bërë të ëmbël. Kjo sepse karamelizohet shpejt kur skuqet dhe petullat tuaja do të digjen.

Foto: Shutterstock

Skuqja

Pjesa më e rëndësishme që vendos rezultatin është skuqja. Zgjedhja e vajit të duhur është thelbësore. Vaj ulliri ndoshta as nuk ju shkon në mendje, por nëse zakonisht skuqeni në vaj rapese ose luledielli, rekomandohet që edhe në këtë rast ta shtoni në tigan. Mos e bëj.

Yndyra më e përshtatshme për skuqjen e petullave është salloja. Përndryshe, ju mund të përdorni gjalpë. Mjafton pak, dhe më e rëndësishmja, lëreni të ngrohet mjaftueshëm përpara se të hidhni brumin mbi të. Është shumë efikase të skuqeni në aparat për petulla, veçanërisht nëse i përgatisni shpesh petullat. Nuk ka buzë, kështu që është më e lehtë për t’u punuar dhe petullat mund të kthehen lehtësisht. Përveç kësaj, falë temperaturës, ato mund të përgatiten pothuajse pa yndyrë. Por një tigan klasik, inox ose Teflon, gjithashtu do të bëjë.

Sa më të ulëta të jenë skajet, aq më mirë. E vendosim brumin mbi yndyrën e nxehur dhe e shtrijmë me kujdes në të gjithë sipërfaqen e tavës. Më pas ulni flakën dhe kur petulla të jetë e fortë, e ktheni nga ana tjetër. Në këtë mënyrë do të bëni petulla të shkëlqyera.

Foto: Shutterstock