Dieta

Mjaltë Manuka. Mjalti më i shëndetshëm në botë

11views

Mjalti Manuka është mjalti i prodhuar nga shkurre Leptospermum scoparium, e cila zakonisht quhet manuka. Bima gjendet natyrshëm në Zelandën e Re dhe Australinë juglindore.

Disa njerëz përpiqen ta mbjellin bimën në kopshtet e shtëpisë së tyre, por rritja e manukës në shtëpi nuk është e lehtë. Për shkak të kushteve të vështira të motit në Poloni, manuka mund të mos mbijetojë dimrin. Shkurre pëlqen një klimë të ngrohtë dhe i reziston temperaturave deri në minus 8 gradë Celsius. Sidoqoftë, duhet mbajtur mend se edhe nëse bima i mbijeton dimrit polak, ne nuk mund të llogarisim në prodhimin e mjaltit në shtëpi. Është një proces shumë i ndërlikuar.

Mjalti prodhohet nga bletët që mbledhin nektar të veçantë nga manuka. Dnektari i çmuar shfaqet vetëm për 3-4 javë në një vit të caktuar. Kjo ndikon drejtpërdrejt në çmimin e mjaltit. Një paketë mjalti manuka mund të kushtojë deri në disa qindra zlotë. A ia vlen të investosh kaq shumë? A është më mirë të zgjidhni një nga mjaltët shumë më të lirë dhe polakë, p.sh.

Mjalti Manuka përmban peroksid hidrogjeni, oksidazë të glukozës, leptosinë, acide fenolike (kafeike, benzoike dhe galike) dhe flavonoidë (kryesisht kuercitin, katekinë dhe kampeferol).

Megjithatë, përbërësi më i vlefshëm i mjaltit manuka është metilglioksal, i cili ka veti të forta antibakteriale. Mund të gjendet edhe në mjaltë të tjerë të disponueshëm në treg, por përqendrimi i tij në mjaltin manuka është madje disa qindra herë më i lartë. Per kete arsye Mjalti Manuka konsiderohet mjalti më i shëndetshëm në botë.

Përveç vetive të përmendura antibakteriale, mjalti manuka ka edhe veti antioksiduese, antiseptike, antifungale, antivirale dhe antiinflamatore.

Mjalti Manuka mund të përdoret me sukses për infeksionet, ftohjet dhe gripin. Qetëson dhimbjet e fytit, ka veti antipiretike dhe ka veti antivirale. Për këtë arsye mund të përdoret edhe nga pacientët që vuajnë nga lija e dhenve.

Një tjetër efekt promovues i shëndetit i mjaltit manuka është të mbështesë trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe sistemit të qarkullimit të gjakut si: sëmundjet koronare të zemrës, hipertensioni, neurozat vaskulare dhe të zemrësateroskleroza dhe kolesteroli i lartë), si dhe mbështet sistemin nervor dhe sistemin urinar.

Gjithashtu është vërtetuar se mjalti manuka punon shumë në sistemin tretës. Kjo ka të bëjë kryesisht me sëmundje të tilla si dhimbje barku, urth ose refluks. Mjalti mund të përdoret edhe për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës. Përballon mirë aknet, psoriazën, djegiet, plagët e vështira për t’u shëruar, likenet, plagët dhe plagët. Një tjetër tregues janë hemorroidet. Mjalti do të vlerësohet edhe nga pacientët me probleme dentare. Kjo vlen veçanërisht për gingivitin, pllakën dhe gurët.

Mjalti Manuka thirri është gjithashtu një probiotik natyral. Përballon në mënyrë të përkryer problemet e zorrëve. Lehtëson diarrenë, inflamacionin e zorrës së hollë dhe të zorrës së trashë dhe inflamacionin e stomakut dhe zorrëve. Studime të shumta kanë vërtetuar se mjalti manuka mund të pengojë rritjen e shumë baktereve. Kjo perfshin: o Acinetobacter baumannii, Burkholderia cepacia dhe Campylobacter.

Po ashtu flitet gjithnjë e më shumë Vetitë antikancerogjene të mjaltit manuka. Hulumtimet paraprake kanë treguar se mjalti manuka mund të rrisë efektivitetin e substancave të përdorura për trajtim kanceri i zorrës së trashë, kanceri i gjirit, kanceri i gjirit dhe kanceri i mushkërive. Megjithatë, ende duhet të presim për përfundime më të detajuara, sepse hulumtimi për këtë temë ende është duke u kryer.

Mjalti Manuka nuk duhet të konsumohet nga personat që janë alergjikë ndaj mjaltit. Në rast të sëmundjeve kronike, konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni mjaltin. Nuk ka kundërindikacione për përdorimin e mjaltit nga gratë shtatzëna dhe fëmijët mbi 2 vjeç.

LEXO GJITHASHTU:

Karakteristikat shëndetësore të majave

Shurupi i luleradhiqes ka shumë përdorime