Dieta

Mos i mbushni specat me oriz. Kjo mbushje është dukshëm më e mirë

14views

Specat e mbushur janë shumë të njohura në kuzhinën çeke. Ato nuk janë vetëm një specialitet çek, por përgatiten edhe në variacione dhe kombinime të ndryshme kudo në botë. Me siguri e dini mënyrën më të zakonshme të përgatitjes, përkatësisht specat e mbushur me oriz. Por nuk ka asnjë të keqe në zëvendësimin e kësaj lënde të parë me, për shembull, bulgur.

Pse bulgur?

Ka më shumë arsye. Nuk dëmton kurrë të ndryshoni shijen dhe strukturën nëse nuk dëshironi të hani të njëjtën gjë çdo herë. Por me bulgurin, në radhë të parë bëhet fjalë për vlerën ushqyese, e cila është dukshëm më interesante. Ju merrni një çerek më pak kalori, më pak yndyrë në pjatën tuaj, por përkundrazi më shumë fibra dhe, si bonus, acid folik. Gjithashtu përmban magnez, hekur, fosfor, vitaminë A dhe fibra.

Speca të mbushura me bulgur

Bulguri është kokrra gruri që korren ndërsa janë ende të gjelbra. Tashmë është mjaft e zakonshme në kuzhinën tonë, por mund të mos e keni provuar ende në këtë recetë. Çfarë do të nevojitet?

  • 300 gram mish derri të bluar
  • 1 qepë
  • 8 speca të mëdhenj
  • 1 gotë lëng me perime
  • 0,5 filxhan bulgur
  • 4 lugë vaj
  • 1 lugë çaji rigon
  • 1 lugë gjelle pure domate
  • majë kripë
  • një majë piper
Foto: Shutterstock

Po për këtë?

Fillimisht gatuaj bulgurin. Gatuani në ujë me kripë për rreth 20 minuta. Ndërkohë qërojmë qepën dhe e presim në kubikë të vegjël. E skuqim në një tigan derisa të marrë ngjyrë të artë. Më pas shtoni mishin e grirë dhe skuqeni. Në fund shtoni kripë, piper dhe rigon. Kullojmë bulgurin dhe e përziejmë në mishin e grirë. Lani specat, prisni majat dhe hiqni të brendshmet. I mbushim me bulgur dhe mbushje mishi. Lyejeni enën e pjekjes me vajin e mbetur, shtoni specat dhe mbulojeni me lëng perimesh. Falë kësaj, specat nuk thahen. E pjekim ne 180 grade per rreth 35 minuta. Pas pjekjes e kullojmë brumin dhe e përziejmë me purenë e domates.

Mund të improvizoni

Ka shumë variacione se si të përgatisni specat e mbushur. Mund të shtoni fasule, djathë, apo edhe domate të thara në përzierje. Përndryshe, eksperimentoni me erëza. Në thelb varet nga ju. Specat e mbushur gjithmonë shijojnë shumë.

Foto: Shutterstock