Dieta

Në asnjë rrethanë nuk duhet të shtoni një gjë në qoftet. Njerëzit nuk e kanë idenë dhe bëjnë një gabim të madh

9views

Qoftet mund të jenë shumë të shijshme dhe ngopëse. Megjithatë, shumë gjëra mund të shkojnë keq edhe me ta. Nëse nuk dini t’i përgatisni siç duhet, do të përfundoni me byrekë mesatarë të grirë. Përkundrazi, ka edhe truke për të përmirësuar qoftet.

Zgjedhja e mishit është e rëndësishme

Kur zgjidhni mish, përqendrohuni te lloji dhe cilësia. Falë përmbajtjes së yndyrës, mishi i derrit është më i përshtatshëm për qofte se mishi i viçit, mund të provoni edhe një përzierje të mishit të viçit dhe derrit. Mishi i viçit është i mrekullueshëm, por në këtë rast gjella që rezulton mund të jetë e thatë. Kjo është arsyeja pse zgjedhja e mishit është kaq e rëndësishme.

Bartësi i shijes është yndyra dhe në këtë rast është dyfish e vërtetë. Ju duhet të preferoni mishin e një kasapi që e bluan para jush, ose mund ta grini vetë në shtëpi. Nëse dëshironi të provoni diçka të re, qoftet e peshkut janë gjithashtu të njohura – për shembull, salmoni ose piku i detit.

Mos harroni qepën

Qoftet thjesht nuk mund të bëjnë pa një përbërës. Dhe bëhet fjalë për qepët. Duke shtuar qepë të grira hollë në përzierjen e mishit, do të përmirësoni dhe përmirësoni shijen e tyre. Përveç kësaj, ju mund të përzieni kastravec turshi të grirë imët, lulelakër ose arra të bluara ose djegës për shije. Ju gjithashtu mund të provoni karota të grira për gëzof.

Foto: Shutterstock

Si të arrihet mprehtësia?

Për t’i bërë qoftet krokante dhe në të njëjtën kohë të gatuar në mënyrë perfekte, mos harroni të bëni një vrimë në to. Kjo vrimë do të zhduket gjatë skuqjes, por ju do t’i gatuani ato shumë më shpejt dhe më mirë se pa të.

Patate në vend të vezëve

As vezët nuk ju duhen për qofte luksoze. Gjithçka bashkohet bukur kur e zëvendësoni me një patate. Mishi do të jetë më i lëngshëm dhe qoftet në përgjithësi më të lehta. Në rast se qoftet mund t’ju prishin linjën, mund t’i piqni në furrë. Ju kurseni yndyrë dhe, si bonus, kohë në sobë. Petullat e përgatitura i vendosim në letër furre dhe i pjekim në 200° derisa të marrin ngjyrë të artë. Atëherë mund të kënaqeni me to pa keqardhje.

Foto: Shutterstock