Dieta

Një aleat në humbjen e peshës dhe luftimin e diabetit. Mana e bardhë është një nga bimët më të shëndetshme

21views

Pema e manit filloi të kultivohej qindra vjet më parë në Kinë. Në atë kohë kishte një rëndësi të madhe për prodhimin e mëndafshit, sepse lNë të vërtetë, manat ishin burimi kryesor i ushqimit për vemjet e krimbit të mëndafshit. Me kalimin e kohës, ai u përdor gjithashtu si një ilaç popullor në mjekësinë tradicionale.

Aktualisht Manit të bardhë përhapur jo vetëm në të gjithë Evropën, por edhe në Amerikën Jugore dhe Veriore dhe Afrikë. Shembujt e rritur të pemës arrijnë deri në 15 metra lartësi, dhe frutat e tyre ngjajnë me manaferrat. Kanë një shije paksa të ëmbël. Në varësi të shumëllojshmërisë, ato mund të gjenden në të bardhë, rozë apo edhe vjollcë. Rezulton se jo vetëm frutat kanë një efekt të dobishëm në trupin e njeriut. Gjethet gjithashtu përmbajnë përbërës të vlefshëm.

  • Infuzionet dhe suplementet me ekstrakt të frutave të manit të bardhë janë një nga mënyra natyrale për të mbështetur procesin e uljes së nivelit të sheqerit në gjak. Mana ka efekte antihiperglicemike – ndikon në organizëm njësoj si substancat antidiabetike. Ai ka aftësinë duke penguar çlirimin e glukozës pas ngrënies në gjak.
  • Djali ka veti kundër kolesterolit. Çaji ose një suplement me manit ndihmon në ruajtjen e niveleve të duhura të kolesterolit, gjë që përkthehet në një reduktim real të rrezikut të aterosklerozës dhe sëmundjeve kardiovaskulare.
  • Mana ju ndihmon të humbni peshë. Personave në dietë që nuk duan të heqin dorë nga ushqimet e ëmbla rekomandohet t’i zëvendësojnë ato me fruta të manit të bardhë. Në këtë situatë, të freskëta, të thata dhe pluhur do të funksionojnë. Përfshirja e tyre në dietë mbështet proceset që ndodhin në trup që ndihmojnë në luftimin e kilogramëve të panevojshëm.
  • Fruti i manit të bardhë kanë veti kundër plakjes – Janë të pasura me flavonoide, pra përbërës përgjegjës për largimin e radikaleve të lira nga trupi. Ato përdoren kryesisht në parandalimin e kancerit.
  • Disa studime shkencore ia atribuojnë manit aftësia për të reduktuar rrezikun e sëmundjes Alzheimer – Ngrënia e manit të bardhë mund të bllokojë formimin e proteinës amiloide meta-neurotoksike.
  • Lëng frutash të manit të bardhë, është një bombë e vërtetë vitaminë, e mirë për forcim. Pirja e tij rekomandohet në periudha të imunitetit të dobësuarkur trupi është më i prekshëm ndaj infeksioneve.
  • Per nje ndryshim Rrënja e manit vlerësohet për vetitë e saj antibakteriale, antivirale dhe anti-inflamatore. Një infuzion ose zierje e gjetheve të manit lehtëson kollën dhe ka një efekt diaforik.
  • Mana ka edhe veti anti-alergjike. Rrënja e manit të bardhë përmban polisakaride që stimulojnë shtimin e tepërt të limfociteve dhe antitrupave, të cilët vepron në të gjitha llojet e alergjive.

Pasuroni menunë tuaj ditore me një grusht fruta manitRekomandohet veçanërisht për njerëzit që luftojnë me obezitetin, diabetin, rezistencën ndaj insulinës dhe problemet kardiovaskulare. Ndikimi i tyre pozitiv në shëndet është vërejtur edhe në trajtimin e sëmundjeve të stomakut dhe sëmundjeve të frymëmarrjes.

Mana mund të përdoret në formën e të freskëta ose të thata dhe pluhur fruta. nga i cili përgatitet infuzioni. Suplemente të shumta dietike që përmbajnë ato janë të disponueshme në barnatore dhe barnatore ekstrakt i manit të bardhë. Përpara përdorimit të tyre te personat që i nënshtrohen trajtimit kronik, është e nevojshme konsultimi me mjekun. Marrja e një preparati me përmbajtje të lartë mani mund të dobësojë efektin e medikamenteve të marra në të njëjtën kohë.

Kryesor Kundërindikimet për të ngrënë fruta të manit janë shtatzënia dhe ushqyerja me gji.

Mos u shqetëso, morwa e bardhë mund të konsumohet nga njerëzit me sëmundjet e tiroides. Ekstrakti i manit të bardhë është i sigurt si për njerëzit me sëmundjen e Hashimotos dhe hipotiroidizëm. Cfare ka me shume, Manit të bardhë gjithashtu mbështet funksionimin e gjëndrës tiroide.

Frutat e pjekura të manit mund të përdoren në mënyrë të sigurtë në gatim. DAto janë perfekte për reçelrat e bëra vetë, të hahen me bukë të freskët, të shtuara në ëmbëlsira dhe ëmbëlsira, si dhe në çaj. Disa njerëz përgatisin komposto prej tyre, të tjerë i shtojnë në kokteje ose qull. Manat e thata dhe të ëmbla janë një alternativë e shkëlqyer për të gjithë ata që nuk e pëlqejnë rrushin e thatë.

LEXO GJITHASHTU:

Produkte me indeks glicemik më të ulët. Hani më shpesh dhe do të humbni peshë

Shkencëtarët: një gjumë i tillë rrit rrezikun e diabetit të tipit 2. Rezultatet befasuese të hulumtimit

Diabeti i tipit 3 ka simptoma të vonshme. Sëmundja karakterizohet nga lodhje dhe përgjumje