Dieta

Një dietë e mirë për mëlçinë. Çfarë duhet të hani dhe çfarë të shmangni?

16views

Mëlçia është detoksifikuesi ynë. Ky është vendi ku trupi dhe sistemi i qarkullimit të gjakut pastrohen nga toksinat. Falë biliare të prodhuar prej tij është i mundur emulsifikimi i yndyrave. Nëse mëlçia ka një detyrë kaq të përgjegjshme si të merret me të gjitha llojet e toksinave që ne i japim, ajo është e ekspozuar ndaj një sërë dëmtimesh.

Jo pa arsye sëmundjet e saj janë më të shpeshtat dhe madje konsiderohen si një problem serioz social. Nuk mund të jetosh pa mëlçinë dhe ajo nuk është e inervuar, që do të thotë se mund të mos shfaqë asnjë shenjë të sëmundjes për shumë vite. Megjithatë, ajo mund të rigjenerohet, ndaj edhe nëse nuk na shqetëson në asnjë mënyrë, ia vlen të ndjekim herë pas here një dietë të mëlçisë si masë parandaluese.

Kur ndiqni një dietë të mëlçisë, duhet të hani pjesë të vogla dhe të shpeshta (mundësisht pjesë të rregullta dhe të vogla 5-6 herë në ditë). Vaktet i përgatisim duke i zier me avull ose duke i pjekur në letër. Supat e lehta, pa lëng kockash, krem ​​ose roux, por me shumë perime dhe mish pa dhjamë, gjithashtu do të jenë të shkëlqyera.

Nëse duam ta mbështesim mëlçinë me dietë, mësojmë artin jo shumë të vështirë të zëvendësimit, për shembull, të yndyrave shtazore me vaj luledielli ose farash rrushi dhe kremin yndyror dhe majonezën me kos natyral.

Do të rekomandohen shpendët dhe peshku. Marrja juaj duhet të përfshijë gjithashtu jo më shumë se 40 dg karbohidrate, sigurisht ato lehtësisht të tretshme.

Kur planifikojmë një dietë për mëlçinë, duhet të grumbullojmë edhe perime të pasura me proteina, antioksidantë, acid folik dhe vitaminë C. Duhet të përfshijmë edhe fruta të stinës, të freskëta ose në formë lëngjesh apo puresh pa sheqer të shtuar.

Le të eliminojmë nga dieta e mëlçisë alkoolin, pjatat e skuqura, çdo gjë yndyrore, lëngjet e mishit, kockat, kërpudhat dhe erëzat pikante. Në rastin e dietës së mëlçisë, le të eliminojmë edhe drithërat: melin dhe hikërrorin, edhe pse kjo mund të jetë befasuese. Le të harrojmë vezët, të gjitha perimet që shkaktojnë fryrje, ëmbëlsirat dhe kafen e fortë.