Dieta

Një gabim themelor që duhet shmangur gjatë përgatitjes së qullit të bollgur. Pothuajse të gjithë e bëjnë atë

9views

A e dini se si të përgatisni siç duhet qullin e bollgur? Është një pjatë e lehtë nëse dini ta bëni siç duhet – as të trashë as të hollë. Është një pjatë e preferuar e fëmijëve dhe në të njëjtën kohë i përket ushqimeve të lira, ndaj është turp të hiqni dorë plotësisht nga ajo nëse keni kaluar ndonjëherë keq me të.

Peshoni përbërësit

Në këtë rast, raporti luan një rol të rëndësishëm. Është baza që ajo të jetë e drejtë. Të gjithë mund t’i perceptojnë katër lugë gjelle ndryshe, disa kanë lugë më të mëdha, disa i bëjnë ato të grumbullohen. Një opsion shumë më i mirë është të peshoni bollgurin. Konkretisht, në këtë rast bëhet fjalë për 40 gr bollgur dhe kjo sasi është kyçe. Ka më shumë mundësi që të ketë sukses sesa ta derdhni të ashtuquajturën “nga syri”. Vetëm nëse nuk e dëshironi siç duhet, por më tepër të trashë ose, anasjelltas, më të hollë, mund ta rregulloni raportin sipas dëshirës tuaj.

Përgatitni bollgurin paraprakisht

Edhe pse qulli i bollgur mund të bëhet duke përdorur bollgur të drejtë, ka një mënyrë më të mirë. E hedhim në një enë, e mbulojmë me gjysmën e qumështit dhe e lëmë të qëndrojë në frigorifer. Nëse e lini aty për të paktën një orë, do të fryhet mirë dhe më pas do të gatuhet plotësisht në mënyrë të barabartë dhe nuk do të bëhet gunga.

Foto: Shutterstock

Si të bëni qullin e përsosur të bollgur?

Çfarë do t’ju duhet?

  • 1 litër qumësht
  • 80 gr bollgur bebe
  • majë kripë
  • 1 lugë gjelle gjalpë

Fillimisht, lagni bollgurin dhe lëreni të qëndrojë në frigorifer. Kur ta keni gati, zieni gjysmën tjetër të qumështit. Sapo të fillojë të vlojë, shtoni bollgurin e fryrë duke e përzier vazhdimisht. Uleni zjarrin dhe lëreni purenë të vlojë. Mos e fikni, por përzieni edhe për rreth 5 minuta të tjera. Nëse vazhdoni ta përzieni, nuk do të digjet. Vetëm atëherë fikeni sobën dhe përzieni gjalpin. Në momentin që gjalpi shkrihet, ju keni mbaruar. Më pas mjafton të dekoroni pjatën sipas shijes tuaj – me sheqer, kakao, kanellë, ose ta mbuloni me një copë gjalpë. Nuk ka asgjë të keqe të përgatisni qullin e bollgur në këtë mënyrë, thjesht duhet t’i kushtoni më shumë kohë.

Foto: Shutterstock