Dieta

Një petë e ndershme e Karlovy Vary sipas gjysheve tona. Kjo është mënyra e duhur për ta bërë atë

10views

Ju pelqejne salcat apo mishi me pete? Nuk lodheni kurrë nga kjo kuzhinë klasike çeke dhe çdo kuzhinier i mirë mund ta përgatisë atë. Megjithatë, ka një gjë që shumë njerëz ende e shmangin – përgatitjen e petave të bëra vetë nga Karlovy Vary. Në të njëjtën kohë, nuk ka asgjë për t’u frikësuar, nuk ka asgjë kaq të vështirë në përgatitjen e saj.

Petat më të mira

Karlovarský knedlík është në fakt një petë e përmirësuar e bukës – ka një strukturë më të mirë, është më elastike dhe barishtet e përfshira në të i japin një pamje dhe shije më interesante. Kjo është gjithashtu arsyeja pse peta e Karlovy Vary është kaq popullore. Përveç kësaj, në pjatë duket shumë më mirë dhe më klas se petat klasike të tharmit dhe duke qenë se hani me sy, do të jetë gjithmonë i mirëpritur si pjatë anësore.

Ndoshta rrallë e përgatisim këtë lloj pete në shtëpi, sepse thuhet se janë të vështira për t’u përgatitur. Por e vërteta është se sapo t’ia dalësh, është si ora. Pra, nëse nuk e keni përgatitur kurrë në shtëpi, tani është padyshim koha për ta provuar.

Ne do të përgatisim petën e Karlovy Vary:

  • 5 – 6 rrotulla të vjetra
  • 100 gr miell i trashë
  • 200 ml qumësht
  • 2 vezë
  • një grusht majdanoz me gjethe të sheshta
  • arrëmyshk, kripë, piper
Foto: Shutterstock

Ne po përgatisim petën e Karlovy Vary

Ndajmë të verdhat nga të bardhat. Bashkoni të verdhat me qumështin dhe miellin, shtoni kripë, piper dhe një majë arrë moskat. Pritini roletë në kubikë të vegjël dhe ia shtoni brumit. Spërkatni majdanoz të butë në tas. Në fund, rrahim borën dhe e përpunojmë me kujdes në brumë.

Nuk ka nevojë të keni frikë se brumi do të jetë mjaft i lëngshëm – zakonisht kështu ndodh me petat e Karlovy Vary. Për të marrë një petë klasike, duhet ta mbështjellim me letër ushqimore. Vendosni një pjesë të brumit në fletë metalike, mbështilleni dhe formoni një petë. Është e rëndësishme që petë të shtrëngohet tërësisht.

Nëse e përgatisim petën e Karlovy Vary-t në ujë ose me avull, në të vërtetë varet vetëm nga mënyra se si jemi mësuar me të në shtëpi.

Foto: Shutterstock