Dieta

Një petë e shkëlqyer simite që mund të shpërndahet pa maja ose thartë. Është më i mirë se ai klasik dhe në të njëjtën kohë më i thjeshtë

15views

Ne i duam petat, ato janë pjesë përbërëse e shumë pjatave tradicionale çeke. Megjithatë, peta e thartë është mjaft e ndërlikuar për t’u përgatitur. Pse të mos e lehtësoni punën tuaj? Përgatitni një petë të shijshme buke pa maja.

Kuzhina çeke në gjithë lavdinë e saj

Çdo patriot çek herë pas here ha petë. Ky është një pjatë e dytë, që sigurisht nuk do ta konsumojmë çdo ditë. Por herë pas here është e shkëlqyer. Nëse keni jetuar ndonjëherë jashtë vendit, dumplings duhet të kenë qenë diçka që me të vërtetë e prisnit kur të ktheheshit në shtëpi.

Fileto, goulash, viçi me salcë, mish derri, petë, zelo, këto janë ndoshta gatimet më tipike që nuk mund t’i imagjinojmë pa petë. Sigurisht që filmat e kultit pasqyrojnë edhe natyrën tonë, ndaj herën tjetër që do të përgatisni derrin e egër me kofshë trëndafili apo lakër, sigurisht që do të keni si pjatë shoqëruese petë.

Pse të krijoni receta komplekse?

Ndonjëherë, sigurisht, na pëlqen të luajmë me përgatitjen e një pete tradicionale me maja. Por gjithashtu shkon shumë më mirë dhe më shpejt. Kur ktheheni nga një udhëtim dhe ju mungon një pjatë anësore për përzierjen që keni bërë në tenxhere të ngadaltë, kjo majë petullash mund të jetë e dobishme.

Çfarë do t’ju duhet?

Për të përgatitur një petë të shijshme, përgatitni vetëm gjashtë përbërës bazë. Nuk ju duhet asgjë më shumë. Ju mund të përgatisni petat nga përbërësit e mëposhtëm:

  • 2 gota miell
  • 2 role të prera në kubikë, mund të jenë edhe më të vjetra dhe gome
  • ½ lugë çaji pluhur pjekjeje
  • majë kripë
  • 1 vezë
  • 150 ml qumësht

Vërtet, asgjë më shumë nuk nevojitet. Tani do të përgatisim petën.

Foto: Shutterstock

Procesi i përgatitjes

Përzieni përbërësit e lirshëm në një tas, të cilin duhet ta përdorni me një lugë druri për ta përzier mirë.

Rrihni qumështin dhe vezët në një tas të vogël, më pas derdhni përzierjen në tasin me përbërësit e lirë.

Thjesht përzieni në një brumë të butë që nuk duhet të ngjitet.

Nëse përzierja është shumë ngjitëse, shtoni pak miell. Nga ana tjetër, a është shumë e thatë? Do të duhet të shtohet pak qumësht.

Dhe ne gatuajmë

Më pas, peta duhet të gatuhet. Gjithçka që ju nevojitet është ujë i kripur, në të cilin donuti do të zihet për rreth njëzet minuta. Në gjysmë të afatit kohor, kthejeni petën.

Hiqeni petën nga uji dhe priteni me fije. Të bëftë mirë!

Foto: Shutterstock