Dieta

Një truk fenomenal për të gatuar fasule. Kur e përdorni ujin në mënyrë korrekte, ato nuk do të shpërbëhen apo fryhen

16views

Fasulet janë një nga burimet më të mëdha të proteinave bimore, kjo është arsyeja pse ato janë një ushqim shumë i kërkuar, veçanërisht nga atletët. Megjithatë, me përgatitjen e duhur, ato mund të përdoren në menunë e secilit prej nesh. Arrijini ato nëse doni t’i siguroni trupit tuaj lëndë ushqyese të mjaftueshme, nëse po përpiqeni të humbni peshë ose nëse qëllimi juaj është të pasuroni dietën tuaj të rregullt.

Ushqim me probleme

Edhe pse fasulet janë një burim i rëndësishëm i proteinave, vitaminave dhe karbohidrateve natyrale, kjo bishtajore është e rrethuar nga një atmosferë negative. Një pjesë e madhe e popullsisë vuan nga probleme me tretjen gjatë konsumimit të tyre. Ky problem shkaktohet kryesisht nga përgatitja e gabuar. Fasulet përmbajnë oligosakaride që nxisin një proces fermentimi aktiv që shkakton fryrje. Pavarësisht se janë të vështira për t’u tretur, ato duhet të jenë një nga bazat e menusë.

Të njomet apo jo?

Përgatitja e fasuleve kërkon njomjen. Kjo do t’i bëjë fasulet më të buta dhe gjithashtu më të lehtë për t’u gatuar. Në mënyrë ideale, njomja duhet të zgjasë 24 orë, por të paktën tetë. Do të ndihmojë fasulet të rifitojnë ujin e humbur. Ju mund ta përshpejtoni këtë proces duke shtuar një lugë çaji sodë buke. Pasi fasulet të jenë hidratuar mjaftueshëm, kulloni ujin në të cilin i keni lagur. Kjo do të heqë qafe substancat që shkaktojnë gaz që janë larë në ujë.

Foto: Shutterstock

Tretje më e mirë

Recetat tuaja me fasule do të jenë perfekte dhe bishtajore më të tretshme nëse përdorni metodën e gatimit me 2 hapa. Fillimisht, fasulet e kulluara i zhysim në ujë me kripë dhe i ziejmë për 5 minuta. Lërini të pushojnë në ujë jashtë tenxhere për një orë. Kullojeni dhe lëreni të ziejë sërish në pak ujë të përzier me një lugë çaji vaj ulliri. Do të humbasë shumicën e substancave që rëndojnë organizmin tuaj.

Merreni lehtë

Nëse i doni fasulet, mos kini frikë t’i kombinoni me perime. Sallata me fasule është pjata perfekte e verës e mbushur me proteina. Fasuleve të ziera shtoni një qepë të grirë hollë, disa feta proshutë, kastraveca të sterilizuara dhe piper. Kërpudhat turshi të pyllit në shtëpi gjithashtu do të kenë shije të mrekullueshme. I bashkojmë përbërësit dhe i mbulojmë me përzierjen e një filxhani ujë, lëngun e një limoni, dy lugë sheqer dhe vaj ulliri, një lugë çaji kripë dhe pak piper.

Foto: Shutterstock, burimi: