Dieta

Pini kafe dhe do të mbroni mëlçinë tuaj. Do të funksionojë me një kusht

10views

Hulumtimet e publikuara në Journal of Hepatology tregojnë se kafeja dhe çaji mund të ndihmojnë në mbrojtjen e mëlçisë nga dëmtimi.

Fibroza e mëlçisë ose ndryshe dhëmbëza të mëlçisë, është një problem serioz që zakonisht rritet me kalimin e viteve. Alkooli, droga, stresi, ushqimi jo i shëndetshëm, i yndyrshëm dhe i rëndë kontribuojnë në të. Ia vlen të kujtohet se mëlçia ka një kapacitet shumë të lartë vetë-rigjenerues, kështu që ndryshimet e lehta janë të kthyeshme. Një nga mënyrat shtëpiake për t’u kujdesur për mëlçinë tuaj është të ndryshoni dietën tuaj në një detoksifikuese.

Shumë njerëz pyesin veten A mund të pini kafe ose çaj të fortë nëse keni probleme me mëlçinë?. Kemi lajme të mira – siç tregojnë studimet e fundit, pirja e kafesë (dhe çajit) rregullisht mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të fibrozës së mëlçisë.

Vlen të kujdeseni për mëlçinë përpara se ndryshimet të bëhen të pakthyeshme. Faza e avancuar e fibrozës së mëlçisë është cirroza e mëlçisë, e cila nuk mund të zhbëhet. Kjo gjendje çon në probleme serioze shëndetësore.

Siç vërteton hulumtimi, pirja e kafesë mund të ulë nivelet e enzimave të mëlçisë, sidomos te personat që konsumojnë sasi të mëdha alkooli. Pse është kaq e rëndësishme?

Ne kemi nevojë për enzima të mëlçisë – ato janë përgjegjëse për pastrimin e gjakut nga toksinat, mbështesin tretjen dhe ndihmojnë në luftimin e infeksioneve në trup. Megjithatë, nëse trupi prodhon shumë prej tyre, me kalimin e kohës kjo çon në mosfunksionim të mëlçisë dhe fibrozë.

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë pirja e kafesë zvogëlon rrezikun e kancerit hepatocelular. Për më tepër, studime të tjera kanë treguar se jo vetëm që mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit, por gjithashtu mund të ngadalësojë përparimin e kancerit të mëlçisë tek disa njerëz.

Kafja e zezë është më e shëndetshme për mëlçinë, por edhe për stomakun dhe zorrët, pa qumësht, pa sheqer apo ëmbëlsues. Dhe janë efektet e një kafeje të tillë që studiuesit i hedhin një vështrim më të afërt kur përshkruajnë ndikimin e kësaj pije në trupin e njeriut. Duke shtuar sheqer, krem, qumësht yndyror ose shurupe të ëmbla, ju jo vetëm që shtoni kalori shtesë, por gjithashtu reduktoni përfitimet shëndetësore të kafesë.

LEXO GJITHASHTU:

Hepatiti C. Një test do t’ju tregojë nëse do ta merrni atë

E dëmton mëlçinë më keq se alkooli apo droga

Simptoma të pazakonta të sëmundjes së mëlçisë