Dieta

Shtoni këtë erëz në kafenë tuaj. Një koktej i shkëlqyer do t’ju mbrojë nga kanceri dhe diabeti

21views

Është e diskutueshme nëse kafeja është e mirë për shëndetin apo jo. Në çdo rast, është një pije e preferuar që shumica prej nesh nuk mund të heqin dorë në mëngjes. Ju mund t’i shtoni qumësht dhe sheqer për të bërë një rostiçeri ose mëngjes me kalori të lartë. Por ka edhe një mënyrë për ta bërë kafenë të veçantë dhe në të njëjtën kohë të bëni diçka për shëndetin tuaj. Shtoni kanellë në kafenë tuaj.

Për çfarë është e mirë kanella?

Kanella është një erëz shumë e dobishme që jo vetëm ka një shije interesante, të ëmbël, por sjell edhe shumë përfitime shëndetësore. Ka një efekt pozitiv në tretje, ndihmon në uljen e nivelit të sheqerit në gjak dhe kolesterolit dhe në përgjithësi është një antioksidant i fortë. Ju mund të shtoni në mënyrë të sigurt gjysmë lugë çaji kanellë në kafen tuaj.

Keni provuar kafe pikante?

Përveç kanellës, është interesante t’i jepet shije kafesë me xhenxhefil. Shija nuk është për të gjithë dhe nuk duhet të teprohet. Sa për majën e një luge. Është një ringjallje e këndshme e një pije të preferuar. Xhenxhefili përmban vitaminë C, kalcium, fosfor, hekur, zink, bakër dhe substanca të tjera efektive që promovojnë shëndetin.

Shafran i Indisë

Shafrani i Indisë është gjithashtu një erëz interesante që mund të shoqërohet me kafe. Ka efekte anti-inflamatore, ndihmon në luftën kundër kancerit dhe demencës. Do të ndihmojë në pastrimin e tretjes, detoksifikimin e mëlçisë dhe ringjalljen e shijes së kafesë. Duke qenë se tretet më së miri në yndyrë, këshillohet që ta shtoni në kafe me qumësht. Kështu ka edhe shije më të mirë.

Foto: Shutterstock

Vaj kokosi

A po përpiqeni të jetoni një mënyrë jetese të shëndetshme? Shtoni vaj në kafenë tuaj. E kthen kafenë në një eliksir të shëndetit. Ai mbron zemrën dhe enët e gjakut, ndihmon në parandalimin e sëmundjes së Alzheimerit dhe madje përshpejton metabolizmin. Mund t’ju ndihmojë të humbni peshë.

Çokollata si një antioksidant

A keni shtuar ndonjëherë çokollatë në kafenë tuaj? Çokollata me cilësi të lartë ose kakao në kafe nuk është e dobishme vetëm për shijen tonë, por edhe për shëndetin tonë të përgjithshëm. Do të vlerësoni efektet anti-inflamatore, nuk do të jeni të lodhur dhe si çokollata ashtu edhe kakaoja kanë një efekt pozitiv në imunitetin.

Foto: Shutterstock