Dieta

Si të krijoni kafe të çastit dhe turke. Njerëzit ende bëjnë gabime të mëdha për këtë, dhe kafeja rezulton të jetë e neveritshme

7views

Shumica prej nesh pinë kafe rregullisht, disa vetëm në mëngjes dhe disa gjatë gjithë ditës. Mënyra më e lehtë është thjesht të derdhni kafenë. Ju nuk keni nevojë as për një aparat kafeje, një filtër apo një kazan special. Shumë njerëz gjithashtu bëjnë gabime kur derdhin kafe. A e dini se si ta bëni atë siç duhet?

Si të përgatisni siç duhet një gjeldeti?

Çeke klasike. Kafeja turke është e popullarizuar në të gjithë botën, por metoda jonë për të hedhur vetëm ujë të nxehtë mbi kafe nuk është e zakonshme askund tjetër. Më së shumti përgatitet në xhezva, një kazan special dhe lihet të ziejë disa herë. Jo të gjithë kanë mundësinë të përgatisin kafe në këtë mënyrë gjatë ditës. Por ka parime që do t’ju ndihmojnë të përgatisni turqishten më mirë se sa jeni mësuar.

  1. Ngrohni filxhanin tuaj.
  2. Hidhni 1-2 lugë kafe në të, sipas shijes.
  3. Përgatitni ujë të nxehtë me cilësi të lartë, rreth 98 °C dhe mbushni kafenë përgjysmë.
  4. Prisni pak dhe më pas shtoni ujë në kafe me një lëvizje të ngadaltë rrethore.

Kafeja turke e përgatitur në këtë mënyrë do të shijojë shumë më mirë sesa uji i nxehtë i derdhur rastësisht. Megjithatë, nëse preferoni kafen e çastit klasik, kënaquni – por ka edhe rregulla që shija e saj të bie në sy.

Foto: Shutterstock

Si të përgatisni kafe të çastit?

Baza është përsëri një turi i nxehtë. Ju derdhni kafe në të në sasinë që përgatitni zakonisht. Ngrohni ujin në 90 °C dhe e lini të qëndrojë për pak, në të kundërt do ta digjni kafenë. Nuk duhet të nxitoni, kokrrat do të treten dhe kafeja do të krijojë shkumë.

Si të krijoni shkumë të pasur në kafe të menjëhershme?

Nëse dëshironi të bëni kafe të çastit edhe më mirë, provoni diçka ndryshe. E derdhim vetëm me një lugë ujë dhe e rrahim mirë me lugë ose rrahëse që qumështi të shkumëzohet. Kur të keni krijuar një shkumë të trashë në filxhan, shtoni ujë në kafe. Do të merrni një shkumë të bukur dhe të dendur. Kafja e përgatitur në këtë mënyrë bie në sy me shijen e saj kremoze. Gjithmonë përpiquni të përdorni ujin më cilësor të mundshëm. Nëse keni një rubinet cilësor në shtëpi, ky nuk është problem. Përndryshe, ju mund të përgatisni kafe nga uji në shishe. Dallimi do të jetë i dukshëm.

Foto: Shutterstock