Dieta

Unë gjithmonë bëj vezë me një fetë limoni. Ka një efekt të mrekullueshëm, provojeni edhe ju

24views

Në pamje të parë, mund të duket si një detyrë e lehtë, por çfarë mund të jetë e vështirë për zierjen e një veze? Thjesht vendosini në tenxhere dhe ndiqni kohën e caktuar. Por nuk është aq e lehtë. Vezët mund të jenë të ziera pak, të ziera ose të plasaritura në mënyrë të shëmtuar. Ne do t’ju këshillojmë se si ta bëni atë.

Thyerja e vezëve

Vezët janë një mëngjes dhe meze e lehtë e njohur, ne gjithashtu i përgatisim ato në vend të mishit për disa pjata kryesore. Ato janë të pasura me proteina dhe efekti i tyre në kolesterol tashmë është hedhur poshtë disa herë. Prandaj, trajtojini ato sa më shpesh të jetë e mundur. Pavarësisht nëse ato janë vezë të rritura në shtëpi, vezë të rritura në fermë ose vezë supermarketi, të gjitha ato rrezikojnë të plasariten gjatë gatimit.

Me procedurën e duhur të gatimit, vezët vendosen në ujë të vluar dhe jo çdo vezë qëndron së bashku. Ju mund të ndihmoni pjesërisht me një lugë, sepse ndonjëherë vezët do të çahen nëse i hidhni në ujë me shumë shkujdesje. Nëse ky nuk është problemi juaj, ne do t’ju tregojmë se si të gatuani vezët pa u plasaritur.

Ziejini vezët me limon

Herën tjetër që të gatuani vezët, mund ta ndihmoni veten duke shtuar një ose dy feta limoni në ujë. Limoni do të sigurojë që lëvozhga e vezës të mbetet e paprekur, me kusht që sigurisht ta vendosni vezën në ujë butësisht. Jo vetëm që do të keni një vezë të zier në formë perfekte, por edhe një kuzhinë me aroma. Një fetë limoni gjatë gatimit do të kujdeset për këtë. Limonin e keni pothuajse gjithmonë në frigorifer, provoni patjetër trukun.

Foto: Shutterstock

Qërimi më i lehtë me limon

Qërimi i lëvozhgës është një problem i madh me vezët e freskëta. Nëse dëshironi vezë në një salcë lyerjeje ose me patate, nuk është problem të merreni me mbetjet e vezëve të ngulura. Thjesht merrni një lugë dhe hiqni copat. Por kjo nuk do t’ju ndihmojë nëse dëshironi një formë të bukur veze. Hedhja e fetave të limonit në ujë gjatë gatimit do të ndihmojë gjithashtu në qërimin.

Sapo nuk keni limon në shtëpi, mund të provoni uthull gjatë gatimit. Shtoni një lugë uthull në ujin në të cilin do të gatuani vezët dhe gatuajini vezët në mënyrën e zakonshme. Ata nuk do të çahen dhe do të zhvishen lehtë.

Foto: Shutterstock