Dieta

Zonja Věra zbuloi një truk të mahnitshëm që e bën ushqimin e saj gjithmonë më të shijshëm se miqtë e saj.

12views

Në epokën e robotëve të kuzhinës dhe ndihmësve të të gjitha llojeve, gatimi nuk është më punë e vështirë, por një aktivitet mjaft i këndshëm. Për ta bërë edhe më argëtuese për ju, provoni të përfshini në teknikat tuaja të kuzhinës këshillat e mëposhtme nga amvise me përvojë.

Enët anësore

Kur gatuani makaronat, shtoni pak vaj ulliri në ujë. Makaronat nuk do të ngjiten, dhe gjithashtu do të kenë shije të mrekullueshme. Kur gatuani orizin, shtoni një lugë çaji me lëng limoni të shtrydhur. Kjo do të sigurojë që orizi të mos ngjitet. Dhe nëse dëshironi që orizi të jetë i bardhë i ndezur, hidhni një lugë uthull në të.

Enë kuzhine

Pritini tortën me një thikë të nxehtë. Duhet ta keni parë tashmë diku procedurën e duhur. Hidhni ujë të nxehtë në një enë të gjatë, zhytni një thikë në të, thajeni dhe filloni të prisni. Atëherë kremi nuk do të ngjitet në të. Nëse nuk keni një gjethe hudhre në shtëpi dhe nuk dëshironi ta prisni, përdorni një rende. Rezultati do të jetë i njëjtë.

Për të parandaluar rrëshqitjen e dërrasës së prerjes në banakun e kuzhinës, vendosni një leckë të lagur poshtë saj. Ju gjithashtu mund të përdorni prerësin e picës për të prerë gjëra të tjera, si pëlhura ose barishte. Përdorni prerësin e mollëve në patate. Kjo krijon patate të skuqura të pastra që i piqni dhe keni pjatën e përsosur anësore.

Oh, kripa

Kriposni ushqimin vazhdimisht, jo vetëm në fillim. Nga njëra anë do të shmangni kriposjen e tepërt, sepse kripën do ta shtoni gradualisht dhe nga ana tjetër gjella e fundit do të ketë një shije më të mirë. Nëse shtoni kripë, zieni një patate të papërpunuar të qëruar ose një mollë në supë ose salcë për 10 minuta. Më pas tërhiqeni dhe hidheni.

Foto: Shutterstock

Të tjera

Kur zieni lëngun, vendosni një kub akulli në të, atëherë do të jetë më pak i turbullt. Mund t’i qëroni lehtë bajamet duke i zier në ujë për 5 minuta dhe më pas duke i ftohur fort. Përveç pjatave të ëmbla, mund të shtoni vanilje edhe në sallatat e perimeve.

Spërkatni pak vaj spërkatës në rende përpara se të grini djathin. Atëherë djathi nuk do t’ju ngjitet. Të gjithë kemi këshillat dhe truket tona familjare në kuzhinë. Çfarë po bën?

Foto: Shutterstock