Këshilla të dobishme

7 ide kreative për të dekoruar pemën e Krishtlindjes

11views

Ka shumë ide kreative mënyra për të dekoruar pemën e Krishtlindjes dhe për t’i dhënë një tjetër dimension dekorimit të shtëpisë tuaj këtë vit.

Ka shumë mënyra të ndryshme për të dekoruar pemën e Krishtlindjes. Pemët alternative të Krishtlindjeve janë gjithnjë e më të njohura dhe shumë zgjedhin një pemë të Krishtlindjes natyrale, një artificiale ose një ngjyrë – madje edhe pemët e Krishtlindjeve me kokë poshtë janë bërë të njohura për njerëzit me hapësira më të vogla ose kafshë shtëpiake që ndërhyjnë në pemën e Krishtlindjes.

Cilido qoftë stili juaj personal, buxheti dhe kufizimet e hapësirës, ​​ne kemi disa ide të shkëlqyera për dekorimin e pemës së Krishtlindjes.

7 ide kreative për të dekoruar pemën e Krishtlindjes

1. Shtoni një shpërthim ngjyre në pemën tuaj

Për t’i shtuar pak hijeshi dekorimit të pemës suaj, zgjidhni një përzierje të formave dhe teksturave. “Elementët e ndritshëm dekorativë jo-tradicionalë i shtojnë një stil të mrekullueshëm dekorit të pushimeve tuaja,” thotë Katie Kime, një stiliste në Austin, Teksas, për realsimple.com. Thekët me fije shumëngjyrëshe ofrojnë një spektakël të papritur, ndërsa metalet, pasqyrat dhe thekset e ylbertë reflektojnë dritat.

2. Zbukuroni një bimë në vazo

Dekoroni një kaktus të gjatë ose një bimë tjetër të fortë shtëpie për një rifreskim të veçantë. Me një gjurmë më të vogël se një bredh tipik, një bimë në vazo është një alternativë e shkëlqyer.

3. Përditësoni dekorimin klasik të pemës së Krishtlindjes

“Balanconi elementët e sofistikuar dhe personal për të krijuar diçka elegante dhe kuptimplote”, thotë Rebecca Atwood, një stiliste në Brooklyn, Nju Jork. Filloni me stolitë prej argjendi, ari dhe rozë, më pas shtoni disa kujtime tuajat. Përfundoni me një kurorë tradicionale.

4. Bëni një pemë të thjeshtë të Krishtlindjes të shkëlqejë

Nëse dëshironi një skemë specifike ngjyrash, shtoni zbukurime të papritura si shkronja, forma argëtuese dhe objekte të pazakonta si p.sh. predha.

5. Gjeni një ide dekorimi

E kuqja dhe jeshile do të jenë gjithmonë ngjyrat kryesore të sezonit, por është mirë të eksperimentosh me një gamë të re – si, të themi, grija e mandarinës dhe e qymyrit. Dhe merrni parasysh topa të butë dhe pom-pom që janë mjaft të qëndrueshme për t’i trajtuar kafshët shtëpiake dhe fëmijët.

6. Zbukuroni një pemë Krishtlindjesh të përshtatshme për fëmijët

Zgjidhni stolitë super të qëndrueshme dhe një temë dekorimi që mund t’u pëlqejë fëmijëve – si një pemë e zbukuruar me pellush.

7. Dekoroni me kurora

Një kurorë shton menjëherë ngjyrën e guximshme dhe strukturën e pasur pemëve të Krishtlindjeve. Nëse zgjidhni ato prej pëlhure, ato mund të fshehin ato pjesë të zhveshura të pashmangshme të pemës. Filloni me një gamë ngjyrash.

Healthstories.gr