Këshilla të dobishme

A ju kujtohet Dr. Quinn? Aktorja është 72 vjeçe dhe bën përshtypje me format e saj perfekte

11views

Jane Seymour, ylli i serialit të njohur Dr. Quinn, është në formë të shkëlqyer pavarësisht kalimit të kohës. Sipas fansave, koha për të ka ndalur. Shikoni se si duket tani aktorja e njohur.

Foto: instagram.com/@janeseymour

Jane Seymour mbushi 72 vjet këtë vit. Aktorja fitoi popullaritet falë rolit kryesor në serialin televiziv Doctor Quinn. I filmuar midis viteve 1993 dhe 1998, ai tregon historinë e një doktoreshe që lë jetën e saj të rehatshme në Boston për të udhëtuar në Perëndimin e Egër dhe për të ngritur një praktikë në Kolorado Springs.

Ajo donte të bëhej balerinë, u bë aktore

Interesante, Seymour fillimisht ëndërroi për një karrierë si balerinë. Ndër të tjera, ajo ndoqi një shkollë trajnimi arti në Tring, Hertfordshire. Megjithatë, një dëmtim në gju i prishi planet e saj për të ardhmen. Ishte atëherë që ajo vendosi të interesohej për aktrim.

Suksesi i parë në aktrim i Seymour ishte roli i një vajze Bond në filmin e Guy Hamilton Live and Let Die. Në vitet në vijim, ajo u shfaq në shumë prodhime të tjera – duke përfshirë melodramën Diku në kohë (1980) dhe komedi romantike Bridesmaid Hunt (2005). Në Sllovaki, aktorja ishte më e famshme për serialin “Doctor Quinn”, i cili ishte shumë i njohur në vitet ’90 të shekullit të kaluar. Kohët e fundit, Ylli pëlqen të ndajë ngjarje të ndryshme nga jeta e saj në Instagram. Profili i saj aktualisht ndiqet nga më shumë se 313,000 njerëz.

Si duket tani Jane Seymour? Aktorja mbushi 72 vjeç

Seymour mbushi 72 vjeç në janar të këtij viti. Shpesh mund të hasim mendimin se ai i përket njerëzve për të cilët koha ka ndalur. Pavarësisht viteve në rritje, aktorja duket e shkëlqyer. Fotografia e saj është në fund të kësaj faqeje.

Si kujdeset Seymour për bukurinë e saj?

Aktorja thotë se nuk përdor procedura estetike. Pra, si kujdeset ajo për lëkurën e saj? – Unë isha vajza që doja më shumë të nxihej. Gjithmonë kam menduar se si të nxihem më shpejt. Deri në atë pikë saqë mund të derdh të gjithë vajin mbi veten time dhe të vendos në qendër të vëmendjes dhe më pas të shtrihem pranë pishinës”, pranoi ajo një herë në një intervistë për Glam.com. – Nuk dua të bëj asgjë të përhershme. E di që kur ndryshon një gjë, dëshiron të ndryshosh një tjetër dhe më pas ndjek iluzionin e një kukulle Barbie”, shtoi ajo.

Foto: instagram.com/@janeseymour

Vitet e fundit aktorja ka hequr dorë nga nxirrja. Ajo e di që rrezet e diellit e thajnë seriozisht lëkurën dhe e përshpejtojnë procesin e plakjes, ndaj përdor çdo ditë krem ​​kundër diellit dhe kujdeset të mbajë syze dielli për të mbrojtur zonën e saj të ndjeshme të syve. Rituali i saj i kujdesit të lëkurës në mbrëmje, nga ana tjetër, konsiston në pastrimin e fytyrës, eksfolimin (dmth heqjen e lëkurës së vdekur) dhe aplikimin e një kremi me retinol. Ndonjëherë ylli vendos të përdorë një maskë ushqyese ose krem ​​hidratues të thellë.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Ajo është 54 vjeç dhe ka një trup të mahnitshëm. Truku i zgjuar dhe i lirë i Jennifer Lopez kundër celulitit

Catherine Zeta-Jones ka shfaqur një foto me rroba banje. Ylli 53-vjeçar është mahnitës