Këshilla të dobishme

Ai ul nivelin e sheqerit dhe kolesterolit në gjak dhe mbështet funksionin e mëlçisë dhe veshkave

15views

Gjethja e dafinës është një erëz popullore që shtohet në lëng mishi, bigo dhe pjata të tjera për të përmirësuar shijen e ushqimit. Megjithatë, ky nuk është i vetmi përdorim i dafinës – infuzioni i saj është përdorur në mjekësinë popullore për shekuj me radhë për vetitë e saj të shumta që promovojnë shëndetin.

Foto: shutterstock.com/Kristini

Çaji i gjetheve të dafinës ka një efekt ngrohës dhe stimulues që ndihmon në pastrimin e trupit nga toksinat. Gjithashtu përshpejton metabolizmin dhe mbështet tretjen, kështu që përdoret për dispepsi dhe dhimbje stomaku. Mund të përmirësojë gjithashtu efektet e dietës për humbje peshe. Çaji i gjetheve të dafinës ul gjithashtu sheqerin në gjak dhe kolesterolin “të keq” dhe mbështet funksionin e mëlçisë dhe veshkave. Është gjithashtu një ilaç i provuar për dhimbjet reumatizmale. Me çfarë tjetër mund të ndihmojë çaji i dafinës? Si ta përgatisim?

Disa fjalë për gjethen e dafinës

Gjethet e dafinës janë gjethe dafine të thara, një bimë vendase në rajonin e Mesdheut. Në Sllovaki, dafina nuk gjendet, megjithëse ndonjëherë rritet si një bimë paqeje. Në Greqinë e lashtë, gjethet e dafinës njiheshin si simbol i lavdisë dhe lavdisë, dhe me kalimin e kohës ato u bënë një nga erëzat më të njohura të përdorura në kuzhinë. Pas tharjes kanë ngjyrë të gjelbër të çelur dhe erë aromatike karakteristike. Ato përdoren më shpesh për të përmirësuar shijen e bigos, lëngjeve të mishit, mishit, pate, si dhe salcave dhe rostove.. Ato u shtohen edhe marinadave dhe turshive për turshinë e perimeve.

Megjithatë, gjethet e dafinës kanë edhe përdorime të tjera të vlefshme. Tashmë në kohët e lashta, prej tyre përgatitej një infuzion, i cili përdorej në mjekësinë popullore. Gjethja e dafinës ka shumë veti medicinale.

Çaj me gjethe dafine për pastrim

Çaji ose infuzioni i gjetheve të dafinës është një ilaç natyral që mund të ndihmojë me shumë sëmundje. Vajrat esencialë që përmbahen në gjethe kanë një efekt ngrohës dhe stimulues, dhe për këtë arsye mund të pastrojnë trupin nga toksinat dhe mbetjet e panevojshme. Përveç kësaj, çaji i gjetheve të dafinës ka veti diuretike, gjë që rrit efektin detoksifikues dhe përfiton aktivitetin e veshkave dhe mëlçisë.

Çaj me gjethe dafine dhe tretje dhe humbje peshe

Infuzioni i gjetheve të dafinës rrit gjithashtu sasinë e acidit të sekretuar të stomakut, i cili përmirëson tretjen dhe përshpejton metabolizmin. Prandaj, pirja e një çaji të tillë mund të ndihmojë me dispepsi, dhimbje stomaku dhe probleme të tjera të tretjes. Infuzioni gjithashtu vlen të përdoret gjatë një diete reduktuese, pasi mund të ndihmojë në përshpejtimin e humbjes së peshës.

Çaji me gjethe dafine ul nivelin e sheqerit dhe kolesterolit

Prandaj, dafina ul nivelin e sheqerit në gjak Çaji me gjethe dafine rekomandohet për njerëzit me diabet. Gjithashtu mund të ulë kolesterolin “e keq” LDL dhe trigliceridet dhe të rrisë kolesterolin “e mirë” HDL. Megjithatë, diabetikët duhet të konsultohen me mjekun e tyre për përdorimin e infuzionit të gjetheve të dafinës.

Foto: shutterstock.com/Kristini

Me çfarë tjetër mund të ndihmojë çaji me gjethe dafine?

Falë vetive të tij ngrohëse, çaji i gjetheve të dafinës mund të ndihmojë edhe me dhimbjet reumatike të kyçeve. Gjithashtu ia vlen të përdoret për pagjumësinë pasi është i shkëlqyeshëm për qetësimin, qetësimin dhe relaksimin. Përveç kësaj, ata kanë gjethe dafine veti antibakteriale dhe fungicide, kështu që infuzioni i përgatitur prej tyre mund të përdoret për të lehtësuar infeksionet e mishrave të dhëmbëve dhe të gojës. Mund të përdoret gjithashtu për të bërë një shpëlarës flokësh, i cili do të përmirësojë qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës dhe do ta shpëtojë atë nga zbokthi.

Si të përgatisni dhe përdorni çajin me gjethe dafine?

Përgatitja e çajit me gjethe dafine është shumë e thjeshtë. Thërrmoni një grusht (rreth 5 g) gjethe dhe derdhni mbi to një gotë me ujë të valë. Më pas lëreni të mbuluar për 15 minuta dhe kullojeni. Në mënyrë që infuzioni të ketë një efekt më të fortë, gjethet mund t’i zieni pasi të keni hedhur ujë të valë për rreth 5 minuta dhe më pas t’i lini mënjanë për 5-6 orë në një vend të freskët. Pas kësaj kohe, kullojeni pijen. Çaji duhet të pihet në gllënjka të vogla gjatë gjithë ditës (jo më shumë se një gotë në ditë). Është mirë ta përdorni për tre ditë dhe më pas të bëni një pushim prej të paktën një javë. Infuzioni mund të përdoret edhe nga jashtë si llapë për dhimbjet e kyçeve dhe kockave.

Çaji me gjethe dafine – kundërindikacione

Gjethja e dafinës ka veti të vlefshme, por mund të shkaktojë edhe efekte anësore. Për shkak të efekteve të forta të çajit të gjetheve të dafinës, duhet pasur kujdes gjatë trajtimit. Gjethja e dafinës mund të rrisë rrezikun e gjakderdhjes dhe gjakderdhjes së brendshme, gjë që është e rëndësishme për njerëzit me probleme të koagulimit të gjakut dhe ata që marrin antikoagulantë. Çaji i gjetheve të dafinës mund të ndërveprojë edhe me disa ilaçe, kështu që njerëzit me sëmundje kronike duhet të konsultohen me mjekun e tyre. Mund të rrisë rrezikun e hipoglikemisë tek diabetikët që marrin medikamente për uljen e sheqerit në gjak. Infuzion i gjetheve të dafinës nuk rekomandohet për gratë shtatzëna dhe ato në laktacion për shkak të mungesës së studimeve mbi efektin në zhvillimin e fetusit dhe fëmijës. Çaji nuk duhet t’u jepet as fëmijëve.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Nxirrini nga dollapi i kuzhinës. Ata do të tërheqin pasuri, do të zmbrapsin fatkeqësinë

Zierja e gjetheve të dafinës ka veti të mahnitshme. A ke ditur atë?