Këshilla të dobishme

Ajo është e martuar me një milioner nga Dubai. Ajo thotë hapur se është martuar për para. “A mendoni se po e bëj këtë falas?”

16views

Makina miliona dollarëshe, jetesë luksoze, pushime ekzotike, veshje luksoze dhe para xhepi të paimagjinueshëm. E tillë është jeta e Malaikah Raja, një e re britanike e martuar me një milioner të Dubait. Gruaja merr nga ai aq para çdo muaj sa do të shpenzonin disa njerëz në vendin tonë për gjysmën e jetës së tyre.

Malaikah Raja është e martuar me një milionere nga Dubai dhe shpesh shfaq jetën e saj luksoze në rrjetet sociale.
Foto: instagram/@malaikahraja

Malaikah Raja pëlqen të tregojë jetën e saj të mrekullueshme në rrjetet sociale. Ajo ka grumbulluar më shumë se 600,000 ndjekës në Instagram dhe më shumë se 660,000 në TikTok Falë martesës së saj të pasur, ajo mundi të hiqte dorë nga puna. Tani ajo i është përkushtuar drejtimit të shtëpisë dhe rritjes së djalit të saj, dhe pjesën tjetër të kohës e kalon në argëtim: udhëtime, pazar, darkë në restorantet më të shtrenjta dhe evente të ndryshme.

Gruaja ka rrëfyer disa herë në internet se është martuar për para. Gruaja britanike merr çdo javë nga bashkëshorti i saj një çantë të re të shtrenjtë dhe këpucë të markave luksoze. Ajo i merr të gjitha fluturimet vetëm në klasin e parë dhe kujdeset për pamjen e saj vetëm në sallonet më të shtrenjta të bukurisë. Megjithatë, shuma e “parave të xhepit” që burri i saj i jep çdo javë, fjalë për fjalë e fryn atë.

Ajo është e martuar me një milioner të Dubait. Ajo merr 220 mijë dollarë para xhepi nga i shoqi

Gruaja gjithashtu merr rregullisht nga i shoqi 5 mijë dollarë për “shpenzime të vogla”, 15 mijë dollarë për blerje rrobash dhe vizita te estetistja dhe – kujdes – 200 mijë dollarë për investime në tregun e pasurive të paluajtshme. Këto janë para që shumica prej nesh ndoshta nuk do t’i shohin kurrë në llogaritë tona.

Kur solli në jetë djalin e saj, ajo mori dhuratë nga bashkëshorti i saj një Mercedes G class – veturë me vlerë 232 mijë euro. Me këtë rast ajo ka publikuar një video në TikTok, së cilës i ka shtuar përshkrimin e mëposhtëm: “A mendoni se po e bëj këtë falas? Dërgojani këtë video dikujt që ka nevojë për këshilla se çfarë të bëjë.”

Shumë postime në rrjetet sociale i referohen çiftit Dubai si ‘Barbie dhe Keni i Dubait’. Një ditë në jetën e një gruaje është praktikisht pa shqetësime dhe probleme. Në mëngjes, gruaja e Dubait e çon djalin e saj te kujdestari. Më vonë, ajo mund të marrë pjesë në një ngjarje (në një nga videot e saj ajo tregoi Ditën e Nënës në Dubai dhe dhuratat që mori me këtë rast), të bëjë pazar, të marrë një sy gjumë dhe të marrë fëmijën e saj nga kujdestari. Mbrëmje? Shkuarja në shfaqjen e radhës, një darkë ekskluzive apo argëtim tjetër. Në një video të TikTok, një grua britanike mburrej se mori pjesë në një prezantim të veshjeve për një markë të re italiane dhe më vonë duke parë një paradë të drejtpërdrejtë me dron.

Në një video tjetër, një grua britanike vendosi t’i përgjigjet kritikave. Një përdorues i rrjetit postoi një koment që thoshte: “Burri yt po të tradhton”. “Por ai prapë më bleu një G63 (Mercedes – shënim i redaktorit) dhe ai është babai më i mirë në botë. Ai mund të mashtrojë sa të dojë.” – dërgoi një ticokerka nga Dubai.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Një milioner dëshiron të jetojë deri në 200 vjet. Ai përdor edhe gjakun e djalit të tij. Ka metoda të tjera

Ai u bë milioner në moshën 14 vjeçare. Tani ai ju këshillon se si të jeni të suksesshëm. Ai dallon katër hapa