Këshilla të dobishme

Ajo humbi 90 kg dhe donte të hiqte lëkurën e tepërt nga barku. Por ajo nuk e priste këtë. “Gjeni një avokat”

6views

2/8/2023 Redaktori Pasioni në ju (Foto:tiktok.com/@nulleigh).

Victoria Michaels humbi 90 kg dhe sapo ëndërroi të hiqte lëkurën e tepërt të varur që u shfaq pas dietës dhe stërvitjes. Kur u zgjua pas operacionit, ajo e kuptoi menjëherë se diçka nuk shkonte. Ajo ndau një video në TikTok që tregon trupin e saj pas një operacioni të dështuar

Foto: tiktok.com/@nulleigh

Victoria Michaels vendosi të ndajë historinë e saj në një video të shkurtër në TikTok. Në të, ajo tregon se si ëndrra e saj për një trup të bukur dhe të hollë u kthye në një makth. Një grua humbi 90 kg për të arritur peshën e ëndërruar. Por gjithçka që i duhej ishte të hiqte qafe lëkurën e tepërt. Kështu ajo vendosi t’i nënshtrohej një operacioni, por nuk pati efektin që priste.

Ajo humbi 90 kg dhe vendosi të bënte bark. Rezultati i operacionit përfundoi në katastrofë

Që kur Victoria humbi 90 kg, ajo ëndërroi për një bark për të hequr lëkurën e tepërt. Mirëpo, pas operacionit doli se ajo nuk kishte arritur rezultatet që priste. – I besova kirurgut tim që më tha se do të kisha një bark krejtësisht të sheshtë. Siç mund ta shihni, diçka nuk shkoi mirë”, tha gruaja në një video të shkurtër. Në përshkrimin e videos së përbashkët, Victoria shtoi gjithashtu një tekst të shkurtër në të cilin ajo përshkruan se si e trajtuan atë pas operacionit. Doli se kirurgu jo vetëm që shkaktoi infeksionin, por gjithashtu refuzoi t’i bënte gruas një operacion të dytë për të korrigjuar efektet e operacionit të dështuar.

Kirurgu pranoi se shkaktoi infeksionin duke hequr kullimin para kohe, ishte jashtëzakonisht agresiv, më la pas dore dhe më bërtiti. Për shkak se unë mbrojta të drejtat e mia, ai refuzoi të kryente një operacion tjetër për të korrigjuar gabimin nëse nuk paguaja më shumë para.

Historia e Victoria preku përdoruesit e TikTok. Ata e inkurajojnë atë të luftojë për drejtësi

Historia e Victoria bëri bujë në TikTok. Videoja e gruas është parë më shumë se 860,000 herë dhe 622 komente janë lënë në të, me përdoruesit e aplikacionit që i bëjnë thirrje Victoria të luftojë për drejtësi. Ata e këshillojnë atë që të punësojë një avokat të mirë dhe të mos e lërë çështjen të “ik”. Ata tentojnë t’i ngrenë shpirtin gruas duke i dhënë kurajo për të luftuar kundër klinikës ku është kryer procedura.

Edhe mua me vjen keq sepse kane bere nje pune te tmerrshme!

Më vjen shumë keq që keni pasur atë përvojë! Shpresoj të merrni kompensimin që meritoni dhe trupin e ëndrrave tuaja.

Omg, unë kurrë nuk kam parë një kirurg plastik të bëjë një prerje vertikale si kjo për një shtrëngim barku. Gjeni nje avokat sa me shpejt!!!

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

A është mjekra e dyfishtë makthi juaj? Harrojeni për operacionin. Ju mund ta hiqni qafe atë absolutisht falas!

Ajo fitoi një procedurë për zmadhimin e buzëve në konkurs. Tani ai vajton rezultatin. “Gjëja më e keqe që më ka ndodhur ndonjëherë.”