Këshilla të dobishme

Ajo ka bërë një tatuazh dhe tani e fsheh. Turp të kesh? “Me fal mami”

6views

“Mamaja ime më tha se do të pendohesha”, pranon Abby, e cila e bëri tatuazhin pavarësisht paralajmërimeve të mamasë së saj. A është penduar tani që nuk i është bindur nënës së saj? Ajo ka treguar se çfarë bën me ta para udhëtimeve të rëndësishme. Videoja që ajo ka postuar në internet flet vetë.

Foto: tiktok/abbybaffoe

TikTok është një nga platformat online më të njohura në botë ku përdoruesit ndajnë video të shkurtra me tema të ndryshme. Përveç këshillave, tendencave dhe trukeve, ka edhe shumë histori dhe situata reale.

Ajo ka treguar se si e mbulon tatuazhin e saj para udhëtimeve të rëndësishme

Në ditët e sotme, tatuazhet nuk janë të pazakonta dhe shumë njerëz zgjedhin të dekorojnë trupin e tyre në këtë mënyrë. Mirëpo, ka edhe nga ata që ndonëse fillimisht duken të sigurt, pas pak pendohen për vendimin e tyre. A ishte ky rasti edhe me Abby? Kjo artiste e internetit, e cila drejton profile në TikTok dhe Instagram, së fundmi ka shpërndarë një video që tregon se si e fsheh tatuazhin e saj përpara një ngjarjeje të rëndësishme.

“Unë i mbuloja tatuazhet e mia për udhëtime të mëdha, … mamaja ime më tha se do të pendohesha.”

– ajo shkruajti.

“Me fal mami”

– shtoi ajo në përshkrimin në Instagram,

– ndërsa në TikTok ajo rrëfeu:

“Betohem se i bëra vetëm sepse ajo nuk donte që unë.

Mendimet e përdoruesve femra dhe meshkuj të internetit ishin të ndara: “Pa rënkime”, “Prandaj nuk kam asnjë”

Videoja është parë më shumë se 9.9 milionë herë dhe postimi ka marrë komente të shumta nga përdoruesit e rrjetit. Disa kanë pranuar se janë në të njëjtën situatë si Abby, të tjerë thonë se ajo nuk duhet të pendohet dhe disa e kanë pranuar se kjo është arsyeja pse ata nuk vendosën kurrë të bënin një tatuazh.

“Mos u pendo kurrë për tatuazhet, ato tregojnë se kush ishe… çfarë të pëlqente në atë kohë.

“Unë jam krejt e kundërta! Unë vesh rroba që zbulojnë tatuazhet e mia!

“Po, do të doja të kisha lëkura të ndryshme për veshje të ndryshme.

“Dhe kjo është arsyeja pse unë personalisht nuk kam asnjë. E di që do të pendohesha për ta.

“Pse e kam edhe unë, pse nuk e dëgjova nënën?

“E kam të njëjtën gjë, po mendoj për heqjen me laser.

“Kam bërë tatuazhin tim të parë kur isha 40 vjeç. Unë e dua atë, por jam shumë i lumtur që prita diçka të veçantë

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Një vajzë 14-vjeçare është shpallur e zhdukur. Pas katër vitesh, ajo u dorëzua në polici. “Kam ikur. Me vjen keq”

Ajo po regjistronte se çfarë po bënte dadoja me vajzën e saj kur askush nuk po e shikonte. Ajo nuk mund ta besonte