Këshilla të dobishme

Bëni një shurup fenomenal nga rododendroni. Ju thjesht nuk shihni diçka kaq të mrekullueshme

9views

Ftohjet nuk janë vetëm domeni i muajve të dimrit, por na mundojnë gjatë gjithë vitit. Ato shkaktohen edhe nga luhatjet e temperaturave të pranverës, kur është ftohtë në mëngjes dhe ngrohet gjatë ditës. Ose thjesht duhet të djersiteni pak në verë dhe më pas të freskoheni shpejt. Dhe një kollë me rrjedhje hundësh dhe dhimbje koke do të shfaqet menjëherë. Sigurisht që ka shumë këshilla dhe truke se si t’i trajtoni më mirë ato dhe një prej tyre është shurupi rododendron. E keni provuar akoma?

Natyra ka një kurë për pothuajse çdo gjë

Rododendroni është një bimë që ia vlen të rritet, dhe është gjithashtu një lule relativisht e pakërkueshme. Avantazhi kryesor i tij qëndron në përdorimin e gjetheve aromatike. Prej tyre mund të përgatitet çaj, shurup, mjaltë, pomada dhe vaj. Dhe siç sugjeron emri, mund të lehtësojë simptomat e ftohjes dhe gripit. Por gjithashtu ndihmon me ekzemën dhe përshpejton shërimin e plagëve.

Nxehte apo te ftohte?

Por më i pëlqyeri është shurupi dhe mund ta përgatisni të nxehtë ose të ftohtë. Procedura është e thjeshtë. Për 1 litër ujë do t’ju nevojiten rreth 45 gjethe rododendron, 2 limonë dhe ¾ kg sheqer. Në vend të limonit, mund të përdorni edhe acid citrik, i cili është gjithashtu një ruajtës natyral.

Shpëlajini gjethet, prisni që të lirojë lëngu, shtoni limonët e prerë në feta dhe mbulojini me ujë të nxehtë. Pastaj thjesht lini gjithçka të njomet për 24 orë. Të nesërmen kullojeni lëngun dhe ngroheni ngadalë me shtimin e sheqerit derisa masa të trashet. Hidhni shurupin e përfunduar në gotat e përgatitura dhe keni mbaruar.

Në mënyrë të ngjashme, ju gjithashtu mund të përgatisni shurup me lule plaku. Ju mund të përdorni shurupin e përfunduar për të shuar etjen kur hollohet me ujë, mund ta shtoni në çaj në vend të mjaltit ose të merrni 1 lugë gjelle dy herë në ditë kur jeni të ftohur.

Shurupin mund ta përgatisni edhe të ftohtë, por është pak më i vështirë për t’u përgatitur dhe gjithashtu më i ndjeshëm ndaj mykut. Do t’ju nevojiten rreth 50 gjethe yardhe dhe ½ kg sheqer. Pritini sërish gjethet dhe vendosni një shtresë prej rreth 1 cm në fund të një kavanozi që mbyllet mirë. I sperkasim me nje shtrese sheqer dhe vazhdojme perseri me shkopin e rimuar derisa te mbushni goten ose te mbeten pa gjethe. Shtresa e fundit duhet të jetë sheqer, për konservim. Shtresat mund t’i ndërthurni me limon ose limon edhe në këtë rast.

Lëreni kavanozin të injektohet në një vend me diell dhe të ngrohtë për 2-3 javë, duke shtypur herë pas here pak përmbajtjen e tij. Do të kthehet gradualisht në një masë të butë dhe më pas në një shurup të lëngshëm. Kur të jetë tretur i gjithë sheqeri, kullojeni përmbajtjen dhe vendoseni lëngun në frigorifer, ku duhet të qëndrojë për disa muaj.

Siç mund ta shihni, kjo procedurë është në mënyrë disproporcionale më e gjatë, kështu që nëse shurupi ju nevojitet shpejt, është më mirë ta “gatoni” vetë.

Foto: Shutterstock