Këshilla të dobishme

Britney Spears zbuloi detajet e ndarjes së saj me Justin Timberlake. Këpucë futbolli me SMS

7views

Britney Spears zbuloi shumë detaje intime të jetës së saj në autobiografinë e saj, “Gruaja që jam”.

Foto: Agjencia e fotografive shutterstock/Featureflash

Prej disa ditësh ka filluar të ziejë në media. E gjitha falë fragmenteve të autobiografisë së Britney Spears “The Woman in Me” që u zbuluan si pjesë e promovimit. Falë tyre mësuam shumë detaje intime dhe tronditëse nga jeta e “princeshës së estradës”. Natyrisht, kishte edhe tema të lidhura me Justin Timberlake, ndër të cilat u shfaqën informacione se këngëtarja ishte shtatzënë me të dhe kishte abortuar me insistimin e tij. Tani dimë detajet e ndarjes së çiftit.

Justin Timberlake goditi Britney Spears përmes tekstit! Tronditëse në prapaskenat e ndarjes

Marrëdhënia e Britney Spears dhe Justin Timberlake zgjati nga viti 1999 deri në vitin 2002. Ajo hyri në histori si një nga më ikonat. Dukej se artistët e rinj, të cilët e nisën karrierën së bashku në Disney dhe pushtuan biznesin e shfaqjes, ishin krijuar për njëri-tjetrin. Megjithatë, shpejt u bë e qartë se asgjë nuk mund të ishte më larg nga e vërteta dhe krejt e kundërta. Edhe pse dukeshin si një foto së bashku, në realitet ata krijuan një marrëdhënie toksike. Nuk është sekret që kishte shumë pabesi në marrëdhënien e tyre – Britney Spears pranoi se ajo puthi koreografin e saj Wade Robson gjatë marrëdhënies së saj me Justin. Ai duhej të kishte një lidhje me një yll të famshëm, por Britney nuk e bëri të ditur emrin e saj.

Fundi i marrëdhënies së Britney dhe Justin gjithashtu nuk ishte një përrallë. Sipas The New York Times, e cila mori një kopje të autobiografisë së Britney Spears, këngëtarja detajoi momentet e saj të fundit me Justin. Ajo tregoi se këngëtarja e hodhi në mënyrën më të keqe të mundshme, duke i dërguar mesazhe! Në libër, Britney pranon se ndarja e “shkatërroi” plotësisht atë dhe madje ajo mendoi “të hiqte dorë nga karriera e saj muzikore”.

Është interesante se në kohën kur Britney Spears përmend në autobiografinë e saj, çifti nuk e pranoi zyrtarisht se u ndanë, por këngët dhe videoklipet e tyre “ia bënë punën”. Mrevistat ishin në një furi në atë kohë dhe titujt e bujshëm vazhduan të shfaqen në revista me shkëlqim. Sidomos kur doli kënga “Cry Me a River” e Justin Timberlake, e cila i referohet drejtpërdrejt tradhtisë së Britney-t dhe puthjes së saj me koreografin.


Në autobiografinë e saj, Britney përshkroi reagimin e saj ndaj videos muzikore. Ajo theksoi se klipi shfaqte “një grua që duket sikur po e tradhtonte dhe ai endet i trishtuar në shi”. Artistja tha se kjo skenë për pak sa nuk e çoi atë në persekutimin dhe izolimin. Mediat filluan ta portretizojnë atë si “Prostituta që theu zemrën e djalit të artë të Amerikës”. Ajo nga ana e saj e siguron këtë realiteti ishte krejt ndryshe – ajo “ishte në koma në Luiziana” ndërsa ai “vraponte nëpër Hollivud”.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Britney Spears ishte shtatzënë nga Justin Timberlake. Ajo që ylli i tha asaj ishte traumatizuese

Justin Timberlake e tradhtoi Britney Spears?! “Princesha e popit” përmend “një tjetër të famshëm”