Këshilla të dobishme

Dukesha Kate ka fshirë nga orari i saj ngjarjet e ardhshme. Ka një arsye të mirë për këtë

11views

Dukesha Kate planifikon të pushojë nga detyrat e saj si anëtare e familjes mbretërore. Gjithçka tregon se ata janë fëmijë.

Foto: shutterstock/Grand Warszawski

Dukesha Kate është padyshim një nga anëtarët më të ngarkuar të monarkisë britanike. Ashtu si burri i saj. Javët e fundit, ata morën pjesë në disa evente të vogla e më të mëdha së bashku. Shumë prej tyre përfshinin edhe udhëtime brenda dhe jashtë vendit. Nuk është çudi që gruaja e Princit William ka planifikuar disa ditë pushimi. Sipas një burimi nga pallati, ai do të anashkalojë festimet e ardhshme për t’u fokusuar në përgjegjësitë familjare.

Dukesha Kate dëshiron të përqendrohet te familja e saj. Ai po pushon nga detyrat e tij tradicionale

Sipas burimeve, kalendari i Dukeshës Kate është përditësuar dhe ajo nuk do të marrë pjesë në disa evente të ardhshme. Për dy javët e ardhshme ai do t’i përkushtohet çështjeve familjare, veçanërisht tre fëmijëve. E gjitha kjo për shkak të fillimit të pushimeve të vjeshtës për studentët në Britaninë e Madhe. Gruaja e Princit William dëshiron t’i shoqërojë ata në këtë kohë.

Kjo duhet të zgjasë deri më 30 tetor. Kjo është kur Princi Louis, Princi George dhe Princesha Charlotte kthehen në shkollë. Të tre ndjekin një institucion të njohur privat – Lambrook School. Tradita e saj daton në vitin 1860 dhe ndodhet në Berkshire.

Princi George është në pritje të testeve të tij të para. Djali i Dukeshës Kate dhe Princit William do t’i kalojë pushimet me hundën në libra

Një tjetër arsye pse Dukesha Kate po pushon nga detyrat e saj si anëtare e familjes mbretërore. provimet shkollore të fëmijëve të saj po vijnë. Sipas mirror.co.uk, e cila bazohet në një burim të afërt me dukeshën, ajo do të humbasë edhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve Earthshot 2023 më 7 nëntor në Singapor.

Një burim që foli për mediat e huaja tha se ai aktualisht dëshiron Dukesha Kate për të ndihmuar djalin e saj të madh të përgatitet për testet.

“Ai nuk do të marrë pjesë në ceremoni. Princi George ka provime këtë javë dhe Dukesha dëshiron të jetë në shtëpi për ta mbështetur atë.

– tha burimi.

Megjithatë, Kensington Palace nuk zbulon se çfarë testesh do t’i nënshtrohet Princi George. Ai nuk iu përgjigj as pyetjeve të gazetarëve për këtë çështje.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Princi William është i indinjuar që Princesha Diana do të portretizohet si një fantazmë në “The Crown”. “Ai është i neveritur nga kjo”

Mbretëresha Camilla nuk e njeh. Ish-nusja e saj ka treguar sesi sillet me nipërit e saj