Këshilla të dobishme

Fansat në të gjithë botën po përfliten për personazhin e Margot Robbie. Aktorja ka treguar se çfarë ha për të mbajtur në formë

8views

Margot Robbie është një nga aktoret më të njohura të Hollivudit. Kohët e fundit ajo ka qenë në qendër të vëmendjes kryesisht falë rolit të saj në filmin “Barbie”. Shumë njerëz pyesin se sa e rreptë duhet të jetë dieta e yllit për të ruajtur figurën e saj të hollë. Tashmë me rastin e premierave të filmave të mëparshëm, kjo temë u diskutua në internet. Rezulton se Robbie mbështetet në produkte specifike, por ajo nuk është shumë e ashpër as me veten.

Foto: shutterstock.com/Fred Duval

Margot Robbie luajti në hitin e Greta Gerwig dhe e gjeti veten përsëri në qendër të vëmendjes. Shumë njerëz e vlerësuan atë për performancën e saj të shkëlqyer në aktrim. Ka edhe admirim për figurën e saj. Madje kishte edhe krahasime me kukullën ikonë që ajo luante. Fansat e yllit me siguri imagjinojnë se ajo duhet të katapultojë veten në dieta kufizuese për të mbajtur veten në formë perfekte. Rezulton se ndërsa Margot Robbie mbështetet në disa ushqime, ai nuk ia mohon vetes kënaqësitë e ushqimit.

Dieta e Margot Robbie. Çfarë ha aktorja për të qëndruar në formë?

Dieta ditore e aktores ishte diskutuar tashmë në veprat e mëparshme në të cilat ajo aktroi, për shembull në filmin fitues të Oskarit I, Tonya. Nga materialet e disponueshme në internet, mësojmë se çfarë zakonisht bie në pjatën e Margot dhe çfarë shmang ylli.

Margot Robbie përpiqet të shmangë ngrënien e yndyrave të ngopura, ushqimin e shpejtë, ëmbëlsirat dhe pirjen e pijeve me sheqer. Megjithatë, ai nuk e lë plotësisht alkoolin – herë pas here pi një ose dy pije. Përveç kësaj, dieta e Margot Robbie është e pasur me proteina. Për mëngjes, aktorja zakonisht ha tërshërë dhe pi një smoothie jeshile, për drekë shtrihet te mishi i pulës dhe sallatë, ndërsa darka e saj është shpesh peshk me perime të pjekura.

Ylli e pranon hapur se ndonjëherë i pëlqen të kënaqet. “Kur nuk ha, ndihem i mjerë. Nuk mund të ha një sallatë çdo ditë dhe të pi gjysmë gote verë çdo ditë tjetër. Nuk mundem,– tha ajo në një intervistë për Emirates Woman. Pra, nga njëra anë, ajo përpiqet të ndjekë një dietë, dhe nga ana tjetër, i pëlqen të kënaqet me ushqime jo të shëndetshme.

Unë e dua birrën, patatet e skuqura dhe hamburgerët, por nëse më duhet të vesh bikini, ha shkopinj karrote për tre ditë. Unë jam ose njëri ose tjetri ekstrem.

Stërvitja e Margot Robbie. Cila aktore kujdeset për figurën e saj?

Megjithatë, vetëm dieta nuk është mënyra për të qëndruar në formë. Pra, as në rutinën e përditshme të Margot Robbie nuk mungon aktiviteti fizik. Nga teksti për Marie Claire mësojmë se ajo i është nënshtruar një prej regjimeve më intensive të stërvitjes gjatë përgatitjes për rolin e saj në filmin “Unë, Tonya”. ku ajo luajti patinatorin e figurave Tonya Harding. Aktorja kaloi shumë kohë jo vetëm në akull, por edhe në palestër, ku bënte squats dhe ngrinte pesha për të ndërtuar masë muskulore. Ajo stërviti këmbët e saj si dhe të gjithë bustin për të portretizuar siç duhet figurën e saj si atlete. Raportohet se Robbie ka punuar deri në pesë herë në javë për katër orë.

Nga ana tjetër, gjatë përgatitjeve për aktrimin në filmin Skuadra vetëvrasëse, Margot u stërvit në boks dhe gjithashtu ushtroi muskujt e barkut dhe të këmbës. Ajo iu përkushtua stërvitjes dhe arriti rezultate spektakolare. Aktores i pëlqen gjithashtu të praktikojë pilates dhe barre – një ushtrim që ndërthur elemente të pilates, jogës dhe baletit.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Make-up nga vitet ’90 është përsëri i rëndësishëm. Është hiti i verës 2023, ja si

Kështu e trajtoi Margot Robbie ekipin në xhirimet e filmit Barbie. Valltarja vendosi të bëjë një rrëfim personal