Këshilla të dobishme

Hidhni lëvozhgat nga arrat dhe do të kurseni dhjetëra euro. Është një truk i gjysheve tona

16views

Arrat janë një burim i shumë lëndëve ushqyese të vlefshme. Nuk është çudi që ato gjenden kaq shpesh në shtëpitë tona. Pasi qërohen, lëvozhgat shpesh përfundojnë në plehra, por nuk ka pse të jetë kështu. Stërgjyshja ime i përdori ato në mënyra të ndryshme. Unë ende përdor shumë nga këto patenta sot.

Arrat janë një nga ushqimet më të shëndetshme. Janë burim proteinash, acidesh omega dhe shumë vitaminash të vlefshme. Vetëm një grusht arra në ditë do të ndihmojë në përmirësimin e funksionimit të sistemit nervor, imunitar dhe të tretjes.

Pas prerjes së arrave, lëvozhgat zakonisht përfundojnë në plehra. Stërgjyshja ime më mësoi se këto mbeturina që nuk bien në sy mund të përdoren në mënyra të ndryshme. Unë ende përdor shumë nga patentat e saj sot. Si i përdorni lëvozhgat e arrës? Ne shpjegojmë.

Arrat janë burim i shumë vitaminave të vlefshme

Arra është një kulturë e kultivuar që në lashtësi. Edhe atëherë, ato konsideroheshin jashtëzakonisht të vlefshme dhe ushqyese. Ato janë një burim i proteinave lehtësisht të tretshme, yndyrave të shëndetshme, vitaminave A, C, E, K dhe të gjitha vitaminave B. Konsumimi i rregullt i arrave mbron sistemin kardiovaskular, mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe aktivitetit të trurit dhe lehtëson problemet e stomakut. .

Lëvozhgat e arrës mund të përdoren në shumë mënyra. Njihuni me patentën e gjyshes Janka

Prerja e arrave kërkon shumë forcë. Predhat janë shumë të forta, gjë që i bën ato të papërshtatshme për konsum. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ata janë të lirë nga lëndë ushqyese të vlefshme. Ne te kunderten. Lëvozhgat e arrës mund të përdoren për të bërë një pleh lulesh të bërë në shtëpi që do të përshpejtojë rritjen e bimëve. Hidhni 2 grushta lëvozhga në një tenxhere, mbulojeni me rreth 1.5 litër ujë dhe ziejini për 20 minuta. Kur infuzioni të ftohet, hollohet me ujë në raport 1:3 dhe hidhet sipër luleve.

Idetë për përdorimin e arrave nuk mbarojnë me kaq. A është zero mbetje afër jush? Përgatitni peeling të arrës në shtëpi, i cili bazohet ekskluzivisht në përbërës natyralë. Lëvozhgat e arrës grijini sa më imët në llaç. Përzieni pluhurin me llum kafeje dhe vaj kokosi të shkrirë. Ky piling rikthen qëndrueshmërinë dhe butësinë e lëkurës.

Stërgjyshja Janka më shiti një patentë tjetër. Ajo përdori lëvozhgat e arrave si… myk për pralinat e bëra vetë. Si i përgatisni ato? Shkrini çokollatën në një banjë uji. Kur të shkrihet, shtoni pak gjalpë për të lëngëzuar masën. Masën e derdhim në lëvozhgat e zbrazëta dhe i vendosim në ngrirje. Kur t’i hiqni, pralinat do të duken si arra. Është një ide fantastike dhuratë.