Këshilla të dobishme

Idetë më të bukura për dekorimin minimal të Krishtlindjeve

7views

Jeni lodhur nga shkëlqimi i tepërt, stolitë e zbukuruara, dekorimi i tepruar i Krishtlindjeve? Ne kemi idetë më minimale për të dekoruar shtëpinë tuaj për pushime pa e tepruar!

Hije të zbehta Bezha, e bardha dhe grija janë nuancat më “minimale” që ekzistojnë. Kombinojini me njëra-tjetrën në zbukurime dhe dekorime për të marrë një rezultat të barabartë dhe elegant. Në vend të një peme, dekoroni një trung të madh (që gjendet në çerdhe) si ai në imazhin më poshtë.

Për dekorim minimal zgjidhni nuancat e zbehta.

Shtoni veshtull Nëse jeni një personazh shumë minimalist dhe nuk jeni adhurues i shumë dekorimeve të Krishtlindjeve, atëherë thjesht mund të varni veshtulin në tavanin tuaj në sallën ose dhomën e ndenjes. Mund të vendosni edhe disa bimë jeshile dhe t’i dekoroni me drita të thjeshta të bardha.

Veshtulla shton një prekje të vogël Krishtlindjesh në shtëpinë tuaj.

Gjethet e bredhit Një tjetër ide e bukur për të gjithë ju që nuk dëshironi të dekoroni një pemë është ajo që do të shihni në imazhin më poshtë. Vendosni disa gjethe bredhi në mur ose në tavolinë. Një top i vogël disko do të shtojë pak shkëlqim pa prishur konceptin minimal që dëshironi të adoptoni.

Dekoroni me gjethe bredhi dhe degëza.

Vendosni një degë bredhi në një vazo të zezë ose të bardhë!

Degët Disa vazo të bardha me degë janë gjithashtu një zgjidhje e këndshme për të gjithë ju që e doni dekorimin minimal. Dekoroni degët me zbukurime të thjeshta të bardha që mund t’i bëni vetë (edhe nga letra). Disa bile pishe do t’i shtojnë ngrohtësi këtij dekorimi dimëror.

Shikoni sa bukur duket kombinimi i të bardhës me shkëlqimin e qirinjve.

Pemë minimale Jeni duke kërkuar një mënyrë për të dekoruar pemën më minimale në botë, ne kemi zgjidhjen për ju! Dizajnerja Daniella Witte dekoroi një pemë të bukur me zbukurime jeshile të errët, kone pishe dhe disa drita! Thjesht e perkryer!

Pema më e bukur minimale!

Sigurisht që nuk është e nevojshme të shtoni ngjyra dhe intensitet në shtëpinë tuaj për të treguar Krishtlindjet. Në dhomën e ndenjes në foton më poshtë, një pemë e thjeshtë natyrale është zbukuruar me disa topa argjendi dhe të bardhë, madje edhe dhuratat poshtë pemës janë të mbështjella me tone njëngjyrëshe që i shtojnë stil të gjithë hapësirës.

Mbështillni dhuratat me tone të errëta ose tokësore.

Dekoroni sallën në stilin minimal Një tavolinë druri me gjelbërim dhe disa topa janë gjithçka që ju nevojitet për të dekoruar hyrjen e shtëpisë tuaj. Shtoni disa kurora delikate në dritare (si ato në foto që mund t’i bëni vetë) për një ndjenjë më të Krishtlindjeve.

Druri dhe gjelbërimi janë një kombinim i mrekullueshëm.

Kurorë në oxhak Vendosni një kurorë jeshile të pasur në oxhakun tuaj, duke vendosur pak dru djathtas dhe majtas për ta bërë hapësirën të duket edhe më e ngrohtë. Qirinjtë, në dhomën e ndenjes në imazhin e mëposhtëm, i japin pak dramë stilit dhe arredimit të hapësirës, ​​ndaj nëse e doni dekorimin minimal, shmangini ato.

Vendosni një kurorë jeshile mbi oxhak.

spirossoulis.com