Këshilla të dobishme

Jo shumë kohë më parë, gratë donin të harronin këtë grim, dhe tani ai është kthyer! “Jezus!”

15views

Disa e duan atë, të tjerët nuk mund ta shikojnë atë. Ky grim shkakton emocione ekstreme tek femrat, por është një nga trendet më të nxehta të kësaj vere. “Qerpikët më të mëdhenj se krediti”, “Nuk e di nëse është keq, por më pëlqen”.

Foto: instagram/fog_in_the_garden

Si në modë ashtu edhe në make-up, disa trende shkojnë rrotull. Edhe ato që shumë prej nesh preferojnë t’i harrojnë. Ju kujtohen tendencat e grimit të vitit 2016, të prezantuara ndër të tjera nga Kylie Jenner? Mund të mendoni se duke qenë se sezonet e fundit dominuan nga grimi i butë me efekt shkëlqimi, do të duhet të presim rikthimin e një grimi kaq të veçantë. Asgjë nuk mund të jetë më larg nga e vërteta!

Make-up nga Amerika Latine – një nga tendencat e make-up-it të verës 2023

Bazë mbuluese, konturim i fortë, theksim intensiv i syve dhe buzëve, qerpikë të gjatë dhe vetulla të theksuara. Një kërkim për “Makiazh Latin” në Instagram do të zbulojë mijëra video dhe foto të këtij trendi të grimit. Iza, e cila drejton një profil me emrin @fog_in_the_garden, vendosi gjithashtu ta portretizojë atë. “Do të doja t’ju ​​ftoja në një udhëtim në kohë deri në vitin 2016… Seriozisht, vetullat si kjo kanë qenë në modë…. Bëjmë trendin më hot të këtij sezoni, që është LATINA MAKEUP (copy paste makeup). Spatula perfekte në disa hapa të thjeshtë.” – ka shkruar ajo duke shkelur syrin.

“Pas disa vitesh do të qeshim me diçka që është në modë tani”

Një sërë komentesh nga përdoruesit e rrjetit u shfaqën nën postimin e Izës. Disa thonë se një grim i tillë “duhet të jetë i paligjshëm”, të tjerë pranojnë se u pëlqen.

“Haahhahaha me pelqejne komentet e tua”
“Grimi më i mirë i Amerikës Latine që kam parë ndonjëherë”
“Qerpikët më të mëdhenj se meritë, po të mundja do ta doja këtë video 3 herë
Edhe unë e pikturoja veten kështu. Plus, sytë në mënyrë të pashmangshme shumë ekspresive. Buzët e guximshme kafe dhe vetullat e holla mbretëruan në vitet ’90… Pas pak vitesh, ne do të qeshim me diçka që është në modë tani dhe do të kthehemi te diçka që ishte në modë në atë kohë. Edhe pse nuk do të shkul më vetullat!’
“Motrat Kardashian nuk duhet të kenë turp për këtë. Stuko 10/10″
“Xheez, duhet të jetë e paligjshme”
“Nuk e di nëse është e keqe, por më pëlqen”
“Ju e keni bërë këtë trend më të mirën, e keni bërë më të bukurin nga të gjithë dhe dukeni mahnitëse në të”
“Une vertet e pelqej ate”

LEXOJMË

Artikuj të ngjashëm:

Ajo iu nënshtrua operacionit në Turqi. Për shkak të një gabimi të mjekut, ajo do të ushqehet me një tub për pjesën tjetër të jetës së saj

Make-up nga vitet ’90 është përsëri i rëndësishëm. Është hiti i verës 2023, ja si