Këshilla të dobishme

Këto janë 9 ngjyrat më të mira për dhomën tuaj të gjumit

8views

Dizajni i dhomës tuaj të gjumit nuk fillon me mobiljet – përkundrazi, fillon me ngjyrën e saj! Nëse ndiheni sikur strehimi juaj personal ka nevojë urgjente për një ndryshim, atëherë është koha ta lini të egër imagjinatën tuaj në mënyrë që të gjeni ngjyrën tjetër që do t’i japë dhomës tuaj të gjumit stilin dhe karakterin që dëshironi.

Për të arritur rezultatin perfekt për ju, gjithçka që ju nevojitet është pak… frymëzim. Për t’ju ndihmuar, ju rekomandojmë 9 ngjyrat më të mira dhe më të nxehta për këtë sezon: nga roza e bukur dhe romantike e konfetit deri tek bluja e errët dhe e relaksuar.

#1 E gjitha rozë

Roza e konfetit i jep të gjithë pastelit falë dhomës tuaj të gjumit. Përveçse është super trendi, kjo nuancë rozë është lozonjare, romantike dhe do të sjellë ajrin e pranverës dhe verës në dhomën tuaj të gjumit! Shikoni këtu ide të tjera për të dekoruar shtëpinë tuaj me ngjyrën më femërore.

#2 Grija e ftohtë

Grija e ftohtë me nuanca blu e kthen çdo dhomë gjumi në një strehë relaksi. Edhe më mirë: është perfekt për të gjitha… gjinitë falë karakterit të tij unisex.

#3 Pesëdhjetë hije gri

Mund të kemi kënduar lavdërimet e grisë së ftohtë pak kohë më parë, por kjo ngjyrë e veçantë njihet për 50 (plus) nuancat e saj! Grija e hapur, pra, i përket edhe ngjyrave më të nxehta të këtij sezoni. Preferojeni veçanërisht nëse dhoma juaj e gjumit është e larë me dritë natyrale pasi do të përmirësojë anën e saj “të ndritshme”! Dhe nëse jeni të shqetësuar se është shumë “i qetë” si ngjyrë, mos ngurroni ta kombinoni me ngjyra të tjera neutrale në nuanca të errëta për të krijuar një rezultat përfundimtar interesant!

#4 Gjelbëroni dhomën tuaj të gjumit!

Shumica prej nesh kanë frikë të vendosin jeshile… në muret tona. Elegante dhe me klas, jeshilja do t’i japë një ton ekzotik shik hapësirës tuaj duke kombinuar bukur me mobiljet prej druri. Trokitni në dru: klikoni këtu për të mësuar gjithçka rreth këtij materiali të dashur.

#5 Një fetë… shalqi

Një ngjyrë ideale për ata që guxojnë të dekorojnë, shalqiri i gjallë dhe gazmor premton ta bëjë dhomën tuaj të gjumit vendin më të lumtur dhe më veror në botë. Për një efekt më intensiv dhe shik, kombinoni atë me blu të errët dhe jeshile smerald.

#6 “Po” pastelit!

Është votuar si një nga ngjyrat e vitit, ndërkohë që blogerët e dizajnit kudo janë tërbuar për emrin e saj. Arsyeja për blunë pastel! E qetë, romantike dhe me klas, kjo ngjyrë do të rifreskojë hapësirën tuaj në një kohë të shkurtër. Ju pelqejne pastelet? Klikoni këtu për të parë se si t’i vendosni ato në shtëpinë tuaj.

#7 Blu e sofistikuar

Dëshironi të sillni pak ajër veror në dhomën tuaj të gjumit? Nëse po, gjithçka që duhet të bëni është të vishni blu blu. Elegante, e përmbajtur dhe e përjetshme, kjo ngjyrë e veçantë është perfekte për t’i dhënë hapësirës tuaj një pamje elegante dhe më të rritur.

#8 E verdha gazmore

Dekorimi bohem po kthehet fuqishëm në jetën tonë këtë vit dhe ju fton të hapni derën e shtëpisë tuaj dhe – më konkretisht – të dhomës tuaj të gjumit. Si; Por sigurisht duke vendosur këtë të verdhë intensive, ekzotike dhe lozonjare të shafranit!

#9 Nga dhoma, pishina!

A ju mungon noti në ujërat e thella bruz të detit Jon? Për ju që dëshironi që çdo ditë t’i ngjajë verës, bruza është ngjyra më e përshtatshme për dhomën tuaj të gjumit. Guxoni dhe do të na kujtoni – natyra e saj lozonjare do t’ju gëzojë çdo ditë!

spirossoulis.com