Këshilla të dobishme

Mënyrat më në modë për të stiluar një divan të bardhë

8views

THE divan i bardhë, sado e ndaluar t’i duket dikujt për shkak të ngjyrës dhe njollave, është kanavacja perfekte që mund të përputhet me pothuajse çdo ngjyrë tjetër. Ngjyra dhe dizajne të ndryshme mund të përfshihen përmes jastëkë, batanije, qilima apo edhe në mur. Dhe sipas LA Furniture Blog, nëse keni një dhomë të vogël të jetesës, një divan i bardhë do të ishte një zgjedhje e shkëlqyer për ju, sepse e bardha do reflekton dritënduke e bërë dhomën tuaj të duket e gjerë dhe e ndritshme.

Tekstura të ndryshme

Dekorimi i një dhome rreth një divani të bardhë është shumë i gjithanshëm, pasi e bardha mund të kombinohet me një larmi ngjyrash, modelesh dhe tekstesh. Jastëkë pelushinjë qilim i rëndënjë tavoline kafeje nga bastun prej palme kacavjerrëse dhe një tavolinë anësore janë një propozim i thjeshtë dhe shumë i kalueshëm për të kornizuar divanin e bardhë në hapësirën tuaj.

Shtoni ngjyrën me një qilim

Qilimat janë një mënyrë e shkëlqyer për të përfshijnë ngjyrën në një dhomë të zbukuruar me mure të bardhë dhe një divan të bardhë.

Tonet e ngrohta

Një divan i bardhë duket i shkëlqyeshëm ngjyra të ngrohta. Shtoni disa perde në nuancat e terrakota dhe jastëkë portokalli të lehta ose një hedhin. THE teksturë prej kadifeje e perdeve dhe jastëkëve do t’i shtojnë një stil shtesë hapësirës tuaj.

Kontrasti i ngjyrave

Një divan i bardhë në një dhomë të lyer me ngjyrë të zezë është një zgjedhje shumë moderne. Kontrasti është i fortë, por funksionon në mënyrë të përkryer për një hapësirë ​​bashkëkohore.

Detaje të zeza

Asgjë nuk shkon më mirë me një divan të bardhë sesa ngjyra e zezë. Divani i bardhë dhe muret e bardha në dhomën e ndenjes janë kanavacë perfekte për prekjet e së zezës në dekorime të ndryshme si llamba, tavolina e kafesë, tapeti dhe madje edhe korniza e dritares.

Stili boho

Edhe pse boho shpesh përfshin shumë ngjyra në stilin e saj, një divan i bardhë mund të duket i shkëlqyeshëm edhe për këtë qasje dekorimi. Ndjenja natyrale e dhomës mund të shfaqet me bimët, qilim nga jute, tavolinë prej druri e kafe dhe ata karrige nga bambu. Të tonet e tokës është pika qendrore e dizajnit dhe divani i bardhë funksionon për të mbajtur vëmendjen tek elementët e tjerë.

newsbeast.gr