Këshilla të dobishme

Në vend të maskave të shtrenjta, ajo përdor baltën nga kopshti i saj. Mos e bëni në shtëpi. “Do të kesh një problem”

11views

Një përdoruese e TikTok postoi një video të saj duke aplikuar baltë nga kopshti i saj në flokët dhe fytyrën e saj. Gruaja mendoi se kishte më shumë kuptim sesa të blinte maska ​​​​të shtrenjta nga farmacitë e njohura. Por a ishe vërtet i sigurt? Publiku e paralajmëroi menjëherë.

Foto: tiktok.com/@theoffgridmom

Gjithkush ka të drejtë të postojë çfarëdo përmbajtje që pëlqen në TikTok, dhe kjo nuk është gjithmonë e rëndësishme. Ndonjëherë praktikat e ndikuesve ose ekspertëve të vetëshpallur mund të jenë të dëmshme. Së fundmi, një e re 21-vjeçare, profili i së cilës ndiqet nga më shumë se 21,000 njerëz dhe videot e së cilës arrijnë miliona shikime, ajo pohoi se ia detyronte lëkurën dhe flokët e saj të shëndetshëm aplikimit të baltës së gjetur në kopsht në fytyrën dhe kokën e saj. Netizens e mohuan menjëherë teorinë e saj.

Në vend të maskave të shtrenjta, ajo përdor baltën nga kopshti i saj

21-vjeçarja postoi një video nga kopshti i saj duke treguar se si duket rutina e saj e kujdesit të lëkurës. “Shumica prej jush do të neveritet që unë kam vënë baltë nga kopshti im në fytyrë dhe flokë, ndërsa do të kënaqeni me maskat e baltës nga markat tuaja të preferuara që kushtojnë 50 euro. – ajo shkruajti. Ajo shtoi se kësaj procedure ia ka borxh lëkurës së pastër dhe rrezatuese dhe flokëve të shëndetshëm. Veç se ajo kishte gabuar. Maskat e baltës që gjenden në dyqane janë të formuluara, të testuara klinikisht dhe të sigurta për lëkurën. Përdorimi i tokës që përmban organizma të gjallë dhe baktere është i dëmshëm për shëndetin.

Mos e bëni në shtëpi

Më shumë se 12,000 njerëz komentuan në video.

“Unë e bëra këtë si fëmijë dhe mora herpesin,”

“Do të kesh një problem”,

“Ka një ndryshim midis baltës së kopshtit dhe baltës që është pastruar dhe përpunuar”,

“Kjo video është: Si të merrni herpesin”,

“Të gjitha bakteret dhe myku janë hequr nga maskat e baltës që janë në dyqane!”

lexoni në komente.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Përgatitni një maskë verore me shalqi për rigjenerimin e lëkurës! Pushime SOS në 15 minuta

Përzieni xhelatinën me qumështin dhe aplikojeni në fytyrë. Do ta pëlqeni këtë maskë