Këshilla të dobishme

Një kuzhinier me përvojë tregoi se për çfarë duhet përdorur një sitë. Jo vetëm për miell apo sheqer

9views

Si e përdorni sitën e kuzhinës në shtëpi? Më besoni, nuk është vetëm për të situr miellin dhe sheqerin pluhur gjatë pjekjes. Një sitë mund t’ju ndihmojë me detyra krejtësisht të ndryshme në kuzhinë. Sigurisht që do t’jua lehtësojë punën.

Një sitë kuzhine mund të përdoret në disa mënyra. Pak njerëz dinë shumë rreth tyre, por ato janë jashtëzakonisht të dobishme. Në këtë artikull, ne kemi përshkruar propozimet më interesante.

Një sitë kuzhine jo vetëm për miellin dhe sheqerin pluhur

Një sitë kuzhine është një nga mjetet bazë në çdo familje. Zakonisht përdorim një sitë të vogël për të pluhurosur pastat e bëra me sheqer pluhur. Në fund të fundit, nuk ka asgjë më të mirë se një tortë e bërë në shtëpi me fruta dhe krem ​​të ëmbël.

Një sitë e madhe përdoret për të shoshitur miellin. Është një pjesë jashtëzakonisht e rëndësishme e pjekjes së pandispanjës dhe ëmbëlsirave të tjera. Megjithatë, pak njerëz e dinë se sita ka disa përdorime të tjera që me siguri do t’ia lehtësojnë punën në kuzhinë.

Si të përdorni një sitë kuzhine në shtëpi?

Ndër të tjera, një sitë e vogël kuzhine shtëpiake është e dobishme për të qëruar perimet e gatuara si karotat ose patatet. Thjesht i kaloni në një sitë dhe i qëroni shumë mirë.

Mund të përdorni edhe sitë për gjalpë dhe djathë. Thjesht fërkojeni mbi produktet dhe do të merrni rruaza të vogla. Rruajtjet e gjalpit do të jenë ideale për pasta dhe gjithashtu kur dëshironi të përhapni një fetë bukë dhe gjalpi të ishte në frigorifer. Ky truk padyshim që do t’jua bëjë më të lehtë pikturën.

Një sitë kuzhine do të jetë gjithashtu e dobishme për pastrimin e frutave. Vendosni frutat në të dhe fërkojeni disa herë me një lugë. Do të keni një mousse ëmbëlsire të shijshme në asnjë kohë!

Ju gjithashtu mund të përdorni një sitë të madhe në kuzhinë në një mënyrë paksa të ndryshme.

Një sitë më e madhe prej çeliku inox zakonisht përdoret për të shoshitur miellin për pjekje. Mund ta përdorni edhe për të shpëlarë frutat. Është ideale, për shembull, për larjen e luleshtrydheve. Shpërndani një lugë çaji sodë buke në një litër ujë të ngrohtë.

Hidhni luleshtrydhet në një kullesë dhe më pas zhytni në tretësirë ​​për 5 minuta. Ky është një truk i thjeshtë për të hequr qafe të gjitha papastërtitë nga frutat. Pasi të keni zhytur në sodë buke, shpëlajeni frutat me ujë të rrjedhshëm dhe lëreni mënjanë sitën.