Këshilla të dobishme

Njerëzit e arsyeshëm e vendosin këtë erëz të shëndetshme në kafenë e tyre në vend të sheqerit

10views

Zakonisht zgjedhim versione klasike të kafesë, por kjo pije kombinohet mirë me erëza të ndryshme, veçanërisht erëza. Kombinimi i kafesë me kanellë ose xhenxhefil nuk është vetëm një përvojë unike shije, por edhe një mënyrë natyrale për të përshpejtuar metabolizmin. Shtimi i një majë kardamom mund të ketë një efekt pozitiv në aktivitetin e trurit.

Kafeja me kardamom nuk është vetëm një pije me shije dhe aromë unike, por edhe një burim i shumë përfitimeve shëndetësore. Kardamom është një erëz që është përdorur në mjekësinë natyrore për shekuj me radhë. Ka shumë veti shëruese që mund të ndihmojnë trupin tonë të luftojë kundër sëmundjeve të ndryshme.

Pse të pini kafe me kardamom?

Kardamom, veçanërisht në kombinim me kafe, ka një efekt stimulues dhe përmirëson humorin. Rrit sekretimin e endorfinës, ose hormoneve të lumturisë, të cilat lehtësojnë stresin dhe depresionin. Kardamom gjithashtu mund të përmirësojë kujtesën, përqendrimin dhe aftësitë njohëse duke mbështetur funksionin e sistemit nervor.

Kardamom gjithashtu ka veti anti-inflamatore dhe antibakteriale – duke ndihmuar në trajtimin e infeksioneve të traktit të sipërm respirator. Përveç kësaj, ul presionin e gjakut dhe përmirëson qarkullimin e gjakut dhe mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e diabetit duke ulur sheqerin në gjak dhe duke përmirësuar ndjeshmërinë ndaj insulinës.

Kardamom ka veti që rregullojnë aktivitetin e zorrëve, duke parandaluar fryrjen, dispepsin, kapsllëkun ose urthin. Përveç kësaj, ajo relakson muskujt e lëmuar të stomakut dhe zorrëve, gjë që lehtëson rrjedhën e ushqimit. Përveç kësaj, kjo erëz mbështet reduktimin e yndyrës – përshpejton metabolizmin dhe djegien e kalorive dhe parandalon akumulimin e yndyrës, veçanërisht në zonën e barkut.

Si të përgatisni kafe me kardamom?

Receta për kafe me kardamom është shumë e thjeshtë dhe e shpejtë. Gjithçka që duhet të bëni është të shtoni farat e bluara të kardamonit në pije. Rregulloni sasinë e erëzave sipas shijes dhe preferencave tuaja. Zakonisht mjafton një lugë çaji kardamom për filxhan kafe. Mund të shtoni edhe përbërës të tjerë në pije: kanellë, karafil, xhenxhefil ose vanilje, të cilat do të përmirësojnë shijen dhe vetitë e saj. Duhet përmendur se bishtajat e kardamomit jeshil rekomandohen për të bërë kafe.

Megjithatë, mos harroni se kafeja me kardamom nuk është zëvendësues i trajtimit farmakologjik dhe nuk duhet të konsumohet me tepricë. Rekomandohet të mos pini më shumë se tre filxhanë kafe me kardamom në ditë, pasi kjo pije mund të shkaktojë efekte anësore të padëshiruara, duke përfshirë pagjumësi, nervozizëm ose rritje të rrahjeve të zemrës.