Këshilla të dobishme

Para se t’i mbushni me konserva, hiqni qafe ngjitësin dhe erën e fortë.

16views

9/4/2024 Redaksia Pasioni në ju ().

Konservat shtëpiake të mbyllura për disa muaj në kavanoza dhe të ruajtura në qilar janë një zgjidhje ideale për ata që vlerësojnë shijen dhe cilësinë e shkëlqyer të produkteve. Kavanozët me tranguj të marinuar ose turshi, reçel dhe marmelata të llojeve të ndryshme duhet së pari të shënohen siç duhet duke vendosur etiketat përkatëse me një përshkrim. Çfarë duhet bërë nëse filxhani i ripërdorshëm ka etiketa të thara që duhet të zëvendësohen me një etiketë të re?

Konservat shtëpiake të mbyllura për disa muaj në kavanoza dhe të ruajtura në qilar janë një zgjidhje ideale për ata që vlerësojnë shijen dhe cilësinë e shkëlqyer të produkteve.
Foto: Pixabay/AKuptsova

Si ta heq ngjitësin nga etiketa në enë?

Shumë njerëz përdorin kavanoza për ruajtjen e shtëpisë, për shembull, me tranguj që kanë blerë më parë në dyqan. Nëse dëshironi të përdorni një gotë të tillë për kanaçe të tjera, rekomandohet të hiqni ngjitësin, d.m.th. etiketën, nga xhami dhe të ngjitni një të re me informacione se çfarë ka në gotë.

Fatkeqësisht, problemi lind kur ka një shtresë të trashë ngjitësi nën ngjitësin e hequr të ngjitur fort në enë. Ekziston një mënyrë e thjeshtë dhe e shpejtë për të hequr tërësisht ngjitësin nga kavanoza e reçelit në mënyrë që të mund të përdoret për reçelrat e ardhshme. Si ta bëjmë atë?

Vaji i pemës së çajit ose eukaliptit i përzier me aceton nga pastruesi i manikyrit të thonjve ndihmon. Aplikojeni këtë përzierje në zonën ngjitëse dhe përdorni një shtupë pambuku për të hequr ngjitësin kokëfortë.

Një mënyrë tjetër për të hequr qafe ngjitësin e padëshiruar në gota është të derdhni ujë të nxehtë në gotë, i cili duhet ta shpërndajë atë në një konsistencë që do të lejojë që të hiqet lehtësisht. Megjithatë, nëse ngjitësi nuk dëshiron të shkëputet, atëherë është mirë që një vend të tillë ta lyeni me pak vaj gatimi. Pas një çerek ore, lani enën në ujë me detergjent për larjen e enëve, duke përdorur anën e ashpër të sfungjerit për ta pastruar.

Bëni një pastë të hollë me sodë buke dhe uthull. Pasi i keni përzier këta dy përbërës, vendoseni pastën në enë dhe përpiquni ta shpërndani mirë në muret e enës.
Foto: shutterstock/Marc Bruxell
e

Si ta largoni erën e trangujve nga ena?

Një problem tjetër po aq i zakonshëm kur ripërdorni një kavanoz murature është aroma që vjen prej tij. Më shpesh, bëhet fjalë për kavanoza në të cilat kastravecat turshi janë ruajtur për një kohë të gjatë. Nëse do të përdorim produkte të tjera në një gotë të tillë, duhet të sigurohemi që xhamit të mos i vijë aroma e ngarkimit të përmendur.

Bëni një pastë të hollë me sodë buke dhe uthull. Pasi i keni përzier këta dy përbërës, vendoseni pastën në enë dhe përpiquni ta shpërndani mirë në muret e enës. Lëreni mënjanë enën me zierjen për dy ose tre orë në mënyrë që pasta të ngurtësohet dhe të formojë një kore.

Nga ana tjetër, është mirë të pastroni kapakët e enëve me një shtupë pambuku të lagur me alkool salicilik.

Më pas shpëlajeni enën tërësisht me ujë dhe lëreni të thahet. Gjithçka u krye!

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Si të hapni JAMS pa thikë apo goditje? Mësoni TRIKUN e shefit të kuzhinës

I vendos konservat në pjatalarëse. Miqtë e mi qeshin dhe tani po qeshin edhe ata. Ky truk është gjenial