Këshilla të dobishme

Përziejini dhe aplikojeni në nyje dhe silikon. Ata do të jenë të bardhë borë

12views

A keni provuar ndonjëherë të pastroni fino në banjë ose kuzhinë me ndonjë gjë? Ju ndoshta e lidhni atë me pastrimin e lodhshëm dhe përdorimin e kimikateve të shtrenjta. Megjithatë, rezulton se pastruesi i finove është i arritshëm.

Gjithçka që ju nevojitet janë 3 produkte të preferuara që largojnë lehtësisht gurët, mykun dhe njollat ​​e tjera. Shihni se si të bëni një pastrues shtëpiak për fino.

Pse fino ndotet shpejt?

Sa prej nesh do të dëshironin që kuzhina dhe banja jonë të dukeshin aq bukur sa pas rinovimit. Fatkeqësisht, pas vetëm disa muajsh, fino e bardhë si bora bëhet paksa e verdhë ose gri dhe papastërtia ngjitet në strukturën e saj të ashpër si asgjë.

Nuk ka kuptim të pastroni pllakat me një leckë. Në një moment, edhe pastrimi i mundimshëm manual me kimikate të zakonshme shtëpiake nuk do të sjellë efektin e dëshiruar. Pra, çfarë duhet të bëni?

Përpara se të shpenzoni një pasuri për një pastrues të specializuar të kyçeve, përdorni zëvendësues të bërë në shtëpi. Do të tronditeni se sa efektive mund të jenë kimikatet shtëpiake. Më poshtë do t’ju tregojmë se si të bëni një pastrues nyjesh të bërë në shtëpi.

Bëni një pastrues shtëpiak për fino në pak minuta

Për të bërë një pastrues shtëpiak për fino, ju nevojitet vetëm një pastë dhëmbësh e lehtë, lëng për larjen e enëve dhe kripë. E para prej tyre ka veti zbardhuese, ndërsa e dyta është e shkëlqyer për shkrirjen e depozitave yndyrore.

Përgatitja e këtij produkti është lojë për fëmijë. Përzieni 2 lugë gjelle kripë gjelle me 10 cm pastë dhëmbësh dhe 1 lugë gjelle lëng për larjen e enëve. E gjithë përzierja përzihet në një pastë të trashë dhe është gati për përdorim. Ky preparat është gati për aplikim.

Si të përdorni pastruesin e nyjeve të bëra në shtëpi?

Pastruesi shtëpiak i finove pastron lehtësisht jo vetëm fino, por edhe sediljen e dushit, lavamanit ose tualetit. Thjesht aplikojeni produktin e përmendur në sipërfaqen e ndotur dhe fërkojeni në sipërfaqe duke përdorur një sfungjer enësh.

Pasi prisni disa minuta, do të shihni që papastërtia të tretet për një kohë. Pas kësaj, nuk mbetet gjë tjetër veçse të fshini papastërtitë me një sfungjer. Nëse është e nevojshme, mund ta përsërisni të gjithë procesin me pastruesin e nyjeve.