Këshilla të dobishme

Princi Abdul Mateen i Bruneit është fejuar. Detajet e dasmës janë tronditëse

11views

Princi Abdul Mateen i Bruneit tashmë është fejuar zyrtarisht. Lajmin e lumtur e ka bërë të ditur të dielën sulltan Haxhi Hassanal Bolkiah. Ka qenë ai që ka zbuluar detajet befasuese të ceremonisë.

Foto: instagram.com/tmski/

Ajo që Sulltan Haxhi Hassanal Bolkiah tha të dielën duhet të ketë pikëlluar shumë gra. Rezulton se djali i Madhërisë së Tij – Abdul Mateen nuk është më i lirë. Princi u fejua me të dashurin e tij. Detajet e ceremonisë janë mbresëlënëse dhe të jashtëzakonshme. NËE zgjedhura e Princit Abdul është Anisha Rosnah. Nusja dhe dhëndri njihen prej kohësh dhe duken shumë të lumtur.

Abdul Mateen dhe Anisha Rosnah tashmë janë fejuar zyrtarisht. Babai i princit të Bruneit i bëri të ditur botës lajmin e mirë

Dihet tashmë se Dasma e Princit Abdul Mateen dhe Anisha Isa Kalebic do të bëhet më 7 janar 2024 dhe do të zgjasë dhjetë ditë të tëra. Duke marrë parasysh realitetin evropian, kjo ngjarje sigurisht që do të jetë e jashtëzakonshme. Princi Mateen është djali i katërt dhe fëmija i dhjetë i Sulltan Haxhi Hassanal Bolkiah. Ai shpesh e shoqëron babanë e tij gjatë festimeve zyrtare mbretërore.

Në fillim të këtij viti, ai madje u shfaq në kurorëzimin e mbretit Charles III. dhe mbretëresha Camilla. Kjo nuk ishte e vetmja ngjarje e fundit e ndjekur nga Princi i Bruneit. Ai gjithashtu u shfaq me të atin në dasmën mbretërore të Princit të Jordanisë Husein dhe Rajwa Al Saif.

Princi Mateen dhe Anisha janë bashkë prej kohësh. Ata i bashkoi dashuria e madhe

Sipas raportimeve të mediave, Princi Mateen dhe Anisha janë në lidhje prej vitesh. Anisha është mbesa e këshilltarëve të njohur të Sulltan Hassanal Bolkiah, Pehin Dato Isa. Anisha u pa me Princin Husein në fillim të këtij viti në dasmën mbretërore të motrës së tij, princeshës Azemah Ni’matul Bolkiah.

Revista Star zbuloi më shumë detaje rreth ceremonisë së martesës së Princit Mateen dhe Anishës. Edhe pse festimi është planifikuar të fillojë më 7 janar, Ceremonia islame do të zhvillohet më 11 janar dhe pritja e dasmës dhe kortezhi nëpër kryeqytetin e Bruneit, Bandar Seri Begawan, do të bëhet më 14 janar.. Lista zyrtare e të ftuarve nuk dihet ende, por është e lehtë të merret me mend se eventi do të jetë plot shkëlqim.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Princesha Diana punësoi një kimist. Kështu u krijuan llak të pazakontë për flokët

Një konkurrente e Miss World ka vdekur. Ajo ishte 26 vjeçe