Këshilla të dobishme

Sllovakët nuk dinë fare të ngrohin biftekët. Ata e bëjnë këtë gabim thelbësor

7views

Fundi i vitit është një kohë festash, festash dhe takimesh familjare. Dhe kjo padyshim përfshin shumë ushqime dhe pije të mira, duke përfshirë schnitzel, natyrisht.

Nëse dëshironi të përgatisni një meze të lehtë që do të pëlqehet nga pothuajse të gjithë, nuk duhet të humbisni schnitzel. Ose me patate, sallatë ose bukë. Avantazhi i tyre i madh është se ato janë të shkëlqyera si të nxehta ashtu edhe të ftohta.

Ngrohni prerjet siç duhet

Në fund të fundit, ka vetëm një problem të vogël me ngrohjen e tyre. Ngrohja e një biftek të ftohtë nuk është edhe aq problem, por rikthimi i bukës së freskët është pak problem. Megjithatë, një nga avantazhet e kësaj delikatesë popullore është kombinimi i mishit të lëngshëm, të butë dhe grimcave të bukës krokante. Pra, si mund ta ngrohni një schnitzel në mënyrë që mishi të mos thahet dhe buka e grirë të jetë me baltë?

I skuqni, i piqni

Skuqini ato përsëri. Ngrohni pak vaj në një tigan dhe vendosni biftekët në të që të mos mbivendosen. Nëse më parë kanë qenë në frigorifer, lërini jashtë për të paktën një orë që të ngrohen në temperaturën e dhomës. Kjo do të shkurtojë kohën e nevojshme për ngrohje dhe mishi nuk do të thahet pa nevojë. Mjaftojnë 3 minuta pjekje nga secila anë.

Ju gjithashtu mund të ngrohni kotelet e gatshme në furrë. Ngrohni furrën afërsisht në 200°C, shtroni një tepsi me letër furre dhe vendosni mishin mbi të. Vendosni një copë gjalpë në secilën fetë. Pasi të tretet fikeni furrën, por biftekët i lëmë në furrë për pak. Do të jenë si të freskëta të dala nga furra.

Nëse jeni duke përdorur furrë të nxehtë, transferojeni përsëri mishin në një tepsi të veshur me letër pjekjeje dhe ngrohni furrën në 160°C. Ngroheni mishin ngadalë për rreth 5 minuta nga secila anë.

Mikrovalë në vendin e fundit

Një furrë me mikrovalë është më pak e përshtatshme për këtë aktivitet, por nëse nuk keni mundësi tjetër, përgatitini bërxollat ​​në të. Një furrë me mikrovalë ngroh ushqimin në mënyrë të pabarabartë. Nxjerr lagështinë nga pjesa e brendshme e biftekut në sipërfaqe dhe kjo nuk kontribuon në krokantinë e biftekut.

Prandaj, vendosni një peshqir letre në pjatën poshtë mishit për të thithur pak nga lagështia. Pas ½ minutë, kthejeni mishin dhe, nëse është e nevojshme, zëvendësoni peshqirin me një të thatë. Përsëriteni këtë proces derisa feta të jetë e ngrohtë.

Nëse yndyra mungon, uji do të ndihmojë

Ju gjithashtu mund t’i zieni kotletat me avull të thahen midis dy kapashëve. Ky është një opsion i shkëlqyeshëm nëse nuk keni furrë ose yndyrë. Sillni pak ujë të ziejë në një tenxhere. Më pas ulim zjarrin dhe e mbulojmë tenxheren me kapak të përmbysur. Kjo do të thotë duart poshtë. Vendosni fetat e mishit në kapak dhe mbulojini me një kapak të dytë me të njëjtën madhësi. Do të duhet pak më shumë, por rezultati do t’ia vlejë.