Këshilla të dobishme

Truku i mahnitshëm i gërvishtjes së patates është një hit në internet. Ju keni mbaruar tani

15views

Qërimi i patateve nuk është një aktivitet i preferuar dhe nëse jeni në nxitim për darkë ose drekë, është shumë kohë. Mund të gatuani patatet në lëkurat e tyre, nëse nuk ju pëlqejnë në atë mënyrë, ne do t’ju tregojmë një mënyrë të shkëlqyer për t’i qëruar. Kemi një truk për ata që kruajnë patatet e gjalla.

Një pjatë anësore e pasur dhe e njohur

Në Sllovaki, patatet janë një nga gatimet anësore më të njohura, ne njohim receta të panumërta për patate dhe i përgatisim ato në mënyra të ndryshme. Një aktivitet më pak i njohur është përgatitja e tyre para gatimit. Qërimi i një sasie të madhe patatesh kërkon shumë kohë, ja disa këshilla dhe truke për të përshpejtuar përgatitjen e patateve. Mbani në mend se mënyra e duhur për të gatuar patatet është vendosja e tyre në ujë të valë për të ruajtur sa më shumë vitamina dhe minerale. Mënyra më e shëndetshme për të përgatitur patatet është t’i piqni pa yndyrë ose t’i zieni me avull në lëkurë.

Qërimi i patateve

Patatet e ziera janë relativisht të lehta për t’u qëruar nëse i prisni për së gjati përpara se t’i gatuani dhe më pas i zieni. Pas gatimit, lëkura në të dyja anët qërohet shpejt, njëlloj si të hiqni kapelën. Mos prisni thellë dhe përpiquni të lidhni prerjen në fillim dhe në fund.

Pastroni patatet e papërpunuara me një pirun

Është zakon të përdorni një qërues me teh fiks, por nëse blini një që ka teh të lëvizshëm, do të zbuloni se me pak praktikë, qërimi i patateve është më i shpejtë. Për të parandaluar që patatja të kthehet në dorë, ngjitni një pirun në fund të saj. Kthejeni pataten mbrapa, grijeni dhe më pas kruani pjesën e sipërme të patateve ku ishte piruni.

Lëvozhgat e patates të përdorura

Mos i hidhni lëvozhgat e patateve të përdorura, ato janë një pleh i shkëlqyer. Uji nga patatet e ziera është gjithashtu një pleh. Nëse zieni patate tashmë të qëruara, lëngun mund ta përdorni si bazë për supa ose salca. Kur gatuani patatet e qëruara, shumë substanca të vlefshme lahen në ujë; mund t’i shmangni duke përdorur lëng mishi.