Këshilla të dobishme

Victoria Beckham do të vriste ata që abuzuan me burrin e saj

14views

Viti 1998, Francë. David Beckham ishte 23 vjeç, ai mori një karton të kuq për sjellje të papërshtatshme dhe ekipi i tij u eliminua nga turneu pasi humbi në penallti kundër Argjentinës. Siç kujton gruaja e tij në dokumentarin e Netflix për Beckham, i gjithë vendi e urrente atë në atë kohë. Këtë herë ai e quajti jashtëzakonisht të vështirë. Ajo zbuloi arsyen e shpërqendrimit të tij në fushë.

Foto: shutterstock/BAKOUNINE

“I thashë Davidit një natë para ndeshjes se prisja një fëmijë. Isha shtatzënë për herë të parë. Me Bruklinin. Ai ishte shumë i lumtur”

– rrëfeu stilisti 49-vjeçar (çifti ka katër fëmijë – shënimi i redaktorit).

Siç citohet nga Daily Mail, e pyetur drejtpërdrejt nëse, pas shumë vitesh, ajo mendoi se ishte e drejtë t’i jepte atij një informacion kaq emocionues përpara ndeshjes më të rëndësishme të jetës së tij, pasi e mendoi atë, ajo tha se nuk e bëri. e di. Megjithatë, nuk ka dyshim se çfarë do të dëshironte të bënte me ata që pas asaj ndeshjeje e kthyen jetën e ish-futbollistit në një ferr të vërtetë në tokë..

Victoria Beckham reagon ashpër ndaj kritikave të bashkëshortit të saj. Ajo donte t’i vriste

“Reagimi publik e dërgoi Davidin në një depresion klinik. Ai ishte armiku numër një në vend. Kundër tij u organizua një fushatë urrejtjeje. Unë mund t’i vras ​​ata që janë përgjegjës.’

– tha Victoria Beckham në një miniserial dokumentar që do të shfaqet premierë në Netflix më 4 tetor.

Situata në Angli ishte aq e rëndë sa as policia nuk i rekomandoi ish-futbollistit të qëndronte askund pa shoqërinë e të tjerëve sepse… mund t’i ndodhte diçka. Dhe kjo ishte e vërtetë për një kohë shumë të gjatë. Nuk ka ndihmuar që lojtari të largohet nga vendi menjëherë pas humbjes së ndeshjes.

Më pas ai shkoi në SHBA, ku Victoria ishte në turne me grupin e saj Spice Girls. Mungesa e tij funksionoi si dritë jeshile për disa redaksi. Në atë kohë, për shembull, gazeta Mirror publikoi një foto të fytyrës së Beckham-it të destinuar për të hedhur shigjeta. Titujt shpifës të tillë si: “10 luanë të guximshëm dhe një djalë budalla”.

“Njerëzit ju shikojnë në një mënyrë të caktuar, ju pështyjnë, thonë gjëra të tmerrshme”

– ylli i futbollit i përshkroi gjallërisht reagimet e futbolldashësve në atë kohë.

Sa kohë u desh për t’u rikuperuar nga një përvojë kaq traumatike dhe për të qenë në gjendje të funksionojë dhe të luajë pa frikë se do të sulmohesh? Në vitin 2001, David Beckham shënoi një gol kundër Ukrainës, i cili i siguroi Anglisë kualifikimin direkt në Kupën e Botës 2002. Fansat më pas vendosën se ai kishte shpenguar veten. Dhe shkalla rekord e urrejtjes që takoi burri i Victoria nuk u përsërit kurrë.

Dokumentari synon të paraqesë sa më vërtetë marrëdhëniet që Davidi ka krijuar brenda dhe jashtë fushës. Ai ndër të tjera do të diskutojë edhe për temën e incidentit të famshëm në dhomën e zhveshjes mes tij dhe Sir Alex Ferguson. kur trajneri i United dyshohet se shkelmonte yllin e Anglisë. Adhuruesit e Beckham do të shohin edhe klipe nga dasma, pritja dhe rutina e përditshme e çiftit të famshëm. Sepse edhe pse kanë kaluar dhjetë vjet nga pensionimi i tij sportiv, David Beckham ende ngjall emocione.

Kur është premiera? 4 tetor. Të katër episodet e serialit do të jenë në dispozicion.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Një miqësi e gjatë përfundoi me zhurmë? David Beckham është zemëruar me familjen Sussex

Familja Beckham po feston 24 vjetorin e martesës. Victoria zbulon pamjet e papublikuara! (Video)