Kuzhina e ditës

5 minuta dhe keni mbaruar! Grim i thjeshtë i Vitit të Ri për femra rreth të pesëdhjetave. Ajo rinovon dhe hollon fytyrën ovale

9views

Nata e Vitit të Ri është afër! E keni përgatitur tashmë veshjen tuaj? Ju mund ta plotësoni veshjen tuaj elegante me make-up simpatik. Ja një recetë disaminutëshe për gratë e pjekura për të krijuar një pamje fenomenale të Vitit të Ri. Pjesa më e mirë është se nuk keni nevojë për aftësi të veçanta apo kozmetikë.

Make-up ekspres dhe simpatik në 5 minuta
Foto: shutterstock/Lyubov Levitskaya

Nuk keni nevojë për aftësi, kurse apo talent të veçantë për të krijuar një grim simpatik natën e Vitit të Ri. Unë kam përgatitur për ju një recetë të thjeshtë për një pamje fenomenale që mund ta krijoni lehtësisht në shtëpi duke përdorur kozmetikën bazë. Për femrat e pjekura nxjerr në pah dhe ndriçon bukur ovalin e fytyrës dhe në të njëjtën kohë u largon atyre vite.

Grimi i syve ekspres dhe në të njëjtën kohë simpatik. Përqendrohuni në bazat

Nëse po planifikoni një grim të shpejtë, por joshës për natën e Vitit të Ri, fokusimi te sytë mund të bëjë mrekulli. Në vend të teknikave komplekse përqendrohuni në nxjerrjen në pah të butë të syve. Për të ndriçuar qepallat, përdorni hije të lehta, mundësisht në nuanca neutrale.

Shtoni eyeliner ngjyrë kafe ose grafit dhe shmangni linjat shumë të mprehta. Është gjithashtu e rëndësishme të theksohen qerpikët – disa shtresa rimel do t’i shtojnë intensitet pamjes. Kjo do të hapë sytë optikisht dhe do të krijojë një pamje magjepsëse, por të shpejtë grimi.

Theksoni buzët në stilin e Vitit të Ri. Make-up sensual në pak sekonda

Nata e Vitit të Ri është një kohë e shkëlqimit dhe elegancës, ndaj zgjidhni buzët në një stil të ngjashëm. zgjidhni nuanca e kuqe ose burgundy e buzëkuqit, e cila do t’ju japë energji dhe do t’ju bëjë të dalloheni. Për aplikim të lehtë, zgjidhni buzëkuqët me një teksturë kremoze që gjithashtu hidraton buzët tuaja.

Nëse dëshironi një jetëgjatësi më të gjatë, mundeni përdorni gjithashtu një laps konturues për të theksuar saktësisht formën e buzëve. Ky hap i shpejtë do t’i japë pamjes suaj një kthesë dhe elegancë të Vitit të Ri.

Shkëlqim në mollëza. Ata do të dobësojnë ovalin e fytyrës dhe do të marrin vite pushim

Nëse dëshironi të shtoni një shkëlqim të Vitit të Ri në grimin tuaj, fokusohuni tek mollëzat. Zgjidhni një bluzë të butë ose theksues kremi që mund të aplikohet shpejt dhe lehtë me gishtat tuaj. Shmangni pigmentet me perla që janë shumë intensive për të shmangur theksimin e ndonjë rrudhe. Theksimi i hollë i mollëzave do të krijojë efektin e një pamjeje të shëndetshme, rrezatuese që është ideale për natën e Vitit të Ri.

Redaksia Pasioni në ju.

Artikuj të ngjashëm:

Natën e Vitit të Ri pa një ide flokësh? Këtu janë 3 modele flokësh të minutës së fundit që janë të shpejta, të lehta dhe magjepsëse!

Një hit për 50-vjeçarët! Janë të dekoruara në mënyrë të jashtëzakonshme dhe të modifikuara në mënyrë të përshtatshme, janë të përshtatshme edhe për natën e Vitit të Ri!